wtorek, 6 listopada 2018

Aktualizacja: Wizyta we Włoszech - dzień 1

Dziś para książęca rozpoczęła wizytę we Włoszech, której celem jest promocja duńskiego biznesu. Na początku książę i księżna zostali przyjęci w pałacu prezydenckim Palazzo del Quirinale, gdzie książę Fryderyk dokonał inspekcji gwardii honorowej. Mary i Fryderyk zostali przyjęci przez prezydenta Włoch, Sergio Mattarellę i jego córkę Laurę. Pan prezydent wydał lunch na cześć swoich gości, a potem para książęca została oprowadzona po pałacu. Pokazano im pokój, który zdobią freski wykonane przez Bertela Thorvaldsena.
Po południu para książęca odwiedziła Terme Di Caracalla, gdzie dowiedzieli się w jaki sposób działał system dystrybucji wody w starożytnym Rzymie oraz jak działały łaźnie, do których dziennie uczęszczało od 6 do 8 tysięcy osób. Oprócz tego łaźnie stwarzały warunki jako miejsce społecznych i kulturalnych spotkań., gdzie rzymianie spędzali kilka godzin każdego dnia, by dbać o ciało i umysł.
Jak można zobaczyć na nagraniu księżna na wizytę w Terme Di Caracalla założyła wygodne adidasy.
Po zwiedzaniu term, para książęca udzieliła krótkiego wywiadu. Książę Fryderyk powiedział: "Dla nas, to nasze miejsce. 15 lat temu wydarzył się wspaniały moment w naszym życiu. Rzym jest niezwykły. Wspaniałe momenty dla nas dzieją się gdziekolwiek jesteśmy na świecie. Ale to jest specjalne miejsce, gdzie usłyszałem "tak". 15 lat temu para książęca spędzała wakacje w Rzymie. Po długiej wędrówce po mieście, w nocy przed antycznym kościołem książę Fryderyk ukląkł i zapytał Mary czy wyjdzie za niego. "To miasto niesamowitych wspomnień(..)" - stwierdziła Mary.

Tego dnia księżna wybrała nową sukienkę projektu Marka Kenly Domino Tan.
 Wieczorem para książęca wzięła udział w kolacji z członkami delegacji biznesowej.

 Zdjęcia: kongehuset, newmyroyal, facebook, dailymail

6 komentarzy:

 1. Adidasy do sukienki ? Tego się po Mary nie spodziewałam,ale jak widzimy niestety kanony mody się zmieniają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem w lekkim szoku. Mary praktycznie od lat nie zalicza modowych wpadek, a tu taka wtopa.
   Miłego wieczoru wszystkim życzę. Karolina Jadwiga:)

   Usuń
  2. Czemu od razu wtopa? Na pewno było jej wygodniej..Już nie wspomnę, że na takich kamykach trochę niebezpiecznie chodzić w szpilkach

   Usuń
  3. Mogła założyć baleriny lub inne płaskie buty, te adidasy koszmarnie wyglądają. A sukienka piękna.

   Usuń
 2. Cudowna sukienka i wygląd Mary. Zaskakujące buty ale jakby ktoś sam zwiedzał to miejsce to by wiedział że po kamieniach to trochę ciężko się chodzi

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary pięknie wygląda a addidasy? Moim zdaniem lepiej że zmieniła buty niż miała sobie skręcić kostkę

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga