środa, 7 listopada 2018

Aktualizacja: Wizyta we Włoszech - dzień 2

Drugi dzień pobytu książę Fryderyk rozpoczął wcześnie rano od joggingu w towarzystwie ministra spraw zagranicznych Andersa Samuelsena.
Pierwszym punktem programu wizyty była oficjalna inauguracja duńskiej promocji biznesowej, która odbyła się w Villa Miani. Tytuł kampanii to "Italy - We think business". Na inauguracji przemówienie wygłosił książę Fryderyk. 
Przez cały dzień para książęca wzięła udział w serii seminariów na temat zdrowia, zmian klimatu, wody, energii, urbanizacji i zrównoważonej produkcji żywności. Książę Fryderyk uczestniczył w seminarium na temat "Kształtowanie przyszłości opieki zdrowotnej i strategicznych inwestycji" z udziałem m.in. minister zdrowia Ellen Trane Norby. Księżna Mary natomiast uczestniczyła w seminarium "Keynote: The Business of Denmark's Green Transition" z udziałem m.in. ministra spraw zagranicznych Andersa Samuelsena.
Po południu para książęca uczestniczyła w imprezie kulinarnej, gdzie oglądali pokaz gotowania w wykonaniu duńskich i włoskich szefów kuchni. Po czym spotkali się z duńskimi firmami z branży spożywczej.

Tego dnia Mary wybrała garnitur od Georgio Armani oraz szpilki Gianvito Rossi.


Wieczorem para książęca wzięła udział w oficjalnej kolacji, która odbyła się Waldorf Astoria w Rzymie. Wśród gości znalazły się duńskie i włoskie firmy i organizacje, a także przedstawiciele władz. W czasie kolacji wystąpił duński muzyk jazzowy Sidselem Stormem oraz włoski kompozytor Giovanni Cernicchiaro z chórem.

Księżna wybrała nową sukienkę od Dolce&Gabbana oraz kolczyki od Amrity Singh.

 Zdjęcia: kongehuset, newmyroyal, twitter

4 komentarze:

 1. Jogging z ministrem 😂😂😂

  OdpowiedzUsuń
 2. O nie... te fioletowe buty niszczą całą stylizacje. Fioletowe koszmarki. Mary ślicznie wygląda w rozpuszczonych włosach

  OdpowiedzUsuń
 3. I wanted to thank you for this very good read!! I definitely enjoyed every bit of it.

  I have got you bookmarked to look at new things you post…

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga