czwartek, 8 listopada 2018

Wizyta we Włoszech - dzień 3

Ostatni dzień wizyty we Włoszech para książęca rozpoczęła od odwiedzin w Watykanie, gdzie zostali przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Jest to pierwsze spotkanie księcia Fryderyka z głową kościoła katolickiego. Księżna tak jak nakazuje protokół założyła czarną kreację oraz mantylkę. W czasie wizyty parze książęcej towarzyszyli duńscy ministrowie. Książę i księżna przygotowali również prezenty dla papieża: książkę o pałacu Fryderyka VIII oraz wazon. 
Po południu książę zobaczył 350-letnią Fontannę di Trevi oraz Akwedukt Aqua Vergine, z budowany w 19r. p.n.e.
Ostatnim punktem programu była wizyta pary książęcej w szpitalu dziecięcym Bambino Gesu, gdzie zostali oprowadzeni po placówce oraz spotkali się z małymi pacjentami. Szpital został założony w 1869 roku.
Na to spotkanie księżna wybrała kwiatową sukienkę od Julie Fagerholt Heartmade.


  Zdjęcia: kongehuset, newmyroyal, dailymail, facebook

5 komentarzy:

 1. Niezwykłe jest to,że wszyscy chcą się spotykać z papieżem,włączając wyznawców innych roli.Myślę,że spotkanie wypadało bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem tylko tego głupiego dress codu i obowiązku ubioru na czarno (lub biało dla katolików) rozumiem że trzeba się ubrać stosownie do okazji bez mini i wielkiego dekoltu ale te czarne welony wyglądają jak na pogrzeb

   Usuń
  2. A moim zdaniem to jest właśnie piękne,że w ten sposób już w samym wymiarze wizualnym to spotkanie odróżnia się od wszystkich innych.Gdyby pozwolić na dowolność,nie sądzę,żeby wiele osób może właśnie poza royalsami stosowałoby zasady skromności i umiaru.

   Usuń
  3. Zgadzam się z Karoliną Joanną, od razu widać, że to inny rodzaj spotkania

   Usuń
 2. A mi się podoba, że Mary w mantylce nie wygląda jak zmokła kura, jak to niektóre panie, ale stoi wyprostowana z uniesioną głową. Pięknie, dostojnie zawsze i w każdej sytuacji,elegancja z nutą nonszalancji. Mary zawsze wychodzi najlepiej. Ma to w sobie, zupelnienie naturalnie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga