wtorek, 4 grudnia 2018

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ

Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ. Z tej okazji księżna Mary uczestniczyła w spotkaniu z tej okazji w House of Disabled People's Organisations w Taastrup. Podpisano również umowę o współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi i pracodawcami, która skupiała się na edukacji większej liczby młodych osób niepełnosprawnych.
W czasie spotkanie przemówienie wygłosił Jacob Terp-Hansen, który cierpi na autyzm, ale mimo to pracuje  na specjalnej linii dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w High Taastrup Gymnasium. "Dla osób z autyzmem jest raczej wyjątkiem niż regułą, że pracują"- ppowiedzial Jacob. "Szanse, które dostałem sprawiły, że dziś stoję przed Wami. Że w młodym wieku mogłem przejść z normalnej szkoły do ​​specjalnej szkoły dostosowanej do osób z autyzmem. "
Księżna jest patronem wielu organizacji dotyczących zdrowia m.in. The Danish Stroke Association, The Danish Brain Injury Association, SIND - National Association for Mental Health, Rare Diseases Denmark and Kidney Foundation.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ jest obchodzony od 1992 roku.

Księżna założyła tweedową spódnicę od Alexandra McQueena.

  Zdjęcia: facebook, newmyroyal, dailymail

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga