sobota, 8 grudnia 2018

Wizyta na Łotwie - dzień 2

Drugiego dnia oficjalnej wizyty na Łotwie para książęca udała się do Art Museum Riga,gdzie obejrzała prezentację projektu architektonicznego dla "Tabakas fabrika". Projekt jest zwieńczeniem konkursu architektonicznego, który będzie podstawą do przebudowy dawnej fabryki tytoniu w nowe centrum kultury i inkubator dla przemysłu kreatywnego. Projekt ten został przygotowany przez duńskich architektów i jest szczególnym wkładem Danii w obchody 100-lecia odzyskanie niepodległości przez Łotwę.
Następnie para książęca uczestniczyła w otwarciu konferencji poświęconej branżom kreatywnym. Na otwarciu głos zabrał książę. Konferencja zorganizowana jest przez Duński Instytut Kultury, duńską ambasadę w Łotwie, Liia i łotewskie ministerstwo kultury. Potem książę obejrzał wystawę duńskiego designu i poznał duńskie firmy. Natomiast księżna udała się do NGO Center Dardedze, które zajmuje się zwalczaniem przemocy wobec dzieci. Centrum udziela pomocy dzieciom, które padły ofiarą przemocy oraz koncentruje się na ochronie praw dzieci. Podczas wizyty Mary przywitała się z maskotką ośrodka Dzimbą.
Ostatnim punktem wizyty była wystawa "A Century of Latvia" w National History Museum. Wystawa ilustruje ostatnie 100 lat z życia Łotyszy. Prezentuje ponad 1500 unikalnych przedmiotów, fotografii, nagrań dźwiękowych i filmów.

 Zdjęcia: kongehuset, dailymail, newmyroyal, twitter

10 komentarzy:

 1. współczuje księżnej chodzenia w takich butach po śniegu ;) choć dzisiejsza stylizacja była świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna stylizacja Mary :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem absolutnie zakochana w tej stylizacji, dla mnie jedna z najlepszych Mary!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham po prostu ta stylizacje a zwlaszcza spódnice wie ktoś skąd? A już super wygląda jak Mary idzie po sniegu- fajne połączenie białego śniegu z kolorem stylizacji Mary, ale też bardzo fajnie wygląda nagranie jak Mary wychodzi z fabryki i jest z górki ja nie wiem jak bym szła ale jej to nieźle idzie:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiadomo skąd jest spódnica, lecz są kilka blogerek podejrzewa, że może być to Andiata

   Usuń
 5. Fajny płaszczyk i kolor. Wszystko super się komponuje, a mam pytanie piszecie kartki świąteczne do Mary, rodziny królewskiej życzenia świąteczne. Bo ja chciałabym wysłać taka kartkę świąteczną taka najzwyklejsza własnoręcznie wypełniona i dolaczyc list ale nie wiem czy wysłać razem czy osobno. I druga sprawa bo zależałoby mi aby dotarło to do Mary może nie aby odpisała osobiscie ale aby dotarło do Mary i nie wiem czy jest to możliwe i czy wysłać normalnie na adres pałacu czy na adres fundacji Mary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wysyłam corocznie życzenia świąteczne i myślę, że śmiało możesz dołączyć do nich list.
   Najlepiej korespondencję do Mary wysyłać na adres, który został oficjalnie podany do korespondencji, czyli:
   Postboks 2143
   1015 København K

   Usuń
 6. Kolejna przepiękna stylizacja-po prostu klasa.Ale pewnie było jej zimno:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Stylizacja Mary cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna stylizacja zwłaszcza kolor

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga