niedziela, 17 marca 2019

Nowe patronaty księżnej

Kilka dni temu dwór królewski ogłosił, że księżna Mary zgodziła się zostać patronem zoo w Kopenhadze.
Księżna przejmuje patronat po księciu Henriku, który był patronem zoo od 1972 roku aż do śmierci. Sam książę swój patronat przejął po Fryderyku IX, a historia związków rodziny królewskiej i kopenhaskiego zoo sięga jeszcze dalej.
Zoo zostało założone w 1859 roku w ogrodach księżniczki Vilhelminy  na zachód od zamku Frederiksberg, a 13 lat później zostało przeniesione do "Princess Caroline's Garden", gdzie znajdowało się 200 różnych gatunków zwierząt.
Zoo w Kopenhadze działa na rzecz ochrony przyrody i aktywnie włącza się w globalną ochronę gatunków zwierząt i obszarów naturalnych. Pełniąc rolę patrona księżna Mary zostanie zaangażowana w prace kopenhaskiego ZOO i działania na rzecz ochrony zwierząt i przyrody na całym świecie.
10 kwietnia odbędzie się oficjalna ceremonia przyjęcia dwóch pand, które para książęca otrzymała w prezencie od chińskiego prezydenta w związku z wizytą w Chinach w 2014 roku. W uroczystości weźmie udział królowa Małgorzata, księżna Mary i premier Lars Lokke Rasmussen.
To nic nowego, że członkowie rodziny królewskiej otrzymują zwierzęta w darze, które trafiają do zoo. W 2001 roku rodzina królewska otrzymała dwa słonie od tajskiej rodziny królewskiej, a w 2006 roku cztery tasmańskie gołębie od rządu tasmańskiego.


*****

Księżna zgodziła się również objąć patronatem 24. Światowy Kongres Rehabilitacji , który odbędzie się w dniach 8-10 września 2020 roku w Aarhus.

2 komentarze:

  1. Te pingwinki juz dawno skradły moje serce :)
    Dobrze, że Mary przejeła patronat nad zoo!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga