poniedziałek, 11 marca 2019

Aktualizacja: Wizyta w Teksasie - dzień I

Księżna Mary rozpoczęła dziś wizytę w Teksasie promującą duńską kulturę i biznes. Na początku udała się do Austin, gdzie rano  wzięła udział w w spotkaniu pod hasłem "Kobiety w przywództwie & Jak inspirować następną generację kobiet liderów?". Celem wydarzenia było omówienie potencjału kobiet-liderów jako wzorców zachowań, które zachęcają i inspirują kobiety i dziewczęta na całym świecie. Spotkanie odbyło się w domu wystawowym House of Scandinavia, który łączy działania oparte na zrównoważonych skandynawskich rozwiązaniach. Wyposażony jest w meble m.in. duńskiej marki Hay. Po przybyciu księżna, minister kultury Mette Bock i duński ambasador w Stanach Zjednoczonych Henrik Hahn Brahmsen zostali powitani przez projektantkę wnętrz Ninę Bruun.
Następnie księżna udała się na festiwal "South by Southwest" - najważniejszy festiwal muzyki, technologii, kuchni i sztuki. Każdego roku festiwal odwiedza ponad 280 000 osób. Mary zobaczyła duńskie stoiska i zaprezentowano jej m.in. instalację wirtualnej rzeczywistości. 

Rano księżna nosiła płaszcz od Baum und Pferdgarten.


Później Mary wzięła udział w wydarzeniu kulinarnym "Danish Gastronomy  A Michelin experience" poprowadzonym przez duńską szefową kuchni Kamilli Seidler. zaprezentowano duńską kuchnię i zrównoważony sposób gotowania. 


Księżna wygłosiła przemówienie na otwarcie "Nordic Music Showcase" w House of Scandinavia. Na imprezie Roskilde Festival zaprezentowało pięć nordyckich zespołów.


Po południu Mary spotkała się z gubernatorem Teksasu Gregiem Abbotem i jego żoną Cecilią w rezydencji gubernatora. Najpierw odbyły się prywatne rozmowy, a potem krótka sesja fotograficzna. W spotkaniu uczestniczyła również duńska minister kultury.

Na to spotkanie księżna się przebrała w sukienkę australijskiej marki Moss&Spy.


Wieczorem zaś w House of Scandinavia odbyło się przyjęcie na którym księżna wygłosiła przemówienie. Wieczór gościom umiliły występy duńskich zespołów: Lowly i Alphabeat.

 Zdjęcia: twitter, facebook, zimbio, billetbladet, dailymail

9 komentarzy:

 1. W tak półupiętych włosach Mary wygląda bardzo młodzieńczo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy i intensywny pierwszy dzień wizyty
  A tak na marginesie ciekawe czy przeciętny mieszkaniec Teksasu wie chociaż gdzie leży Kopenhaga ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogą nie widzieć, ale my też często nie znamy rozmieszczenia stanów USA czy wielu państw kontynentów innych niż Europa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zniechęca do komentowania udowadnianie, że nie jest się robotem, zwłaszcza, że często obrazki są bardzo niewyraźne. To już lepsze jest zatwierdzanie wypowiedzi przez autora bloga. Pozdrowienia właśnie dla Autorki ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmieniłam ustawienia. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze

   Usuń
  2. To miłe. Dziękuję. A Mary pięknie w tej fryzurze :)

   Usuń
 5. KOCHAM KSIECIA CHRISTIANIA

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że nie mamy swojej monarchii, choć nie wyobrażam sobie tego przy mentalności naszego narodu. Jednak wymaga to od państwa dużej tolerancji, szacunku i nakładów fin.Ale byłoby fajnie..

  OdpowiedzUsuń
 7. I am incessantly thought about this, thanks for posting.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga