środa, 20 marca 2019

Warsztaty na temat standardów społecznych

Wczoraj w pałacu Fryderyka VIII odbyły się warsztaty dla partnerów Fundacji Mary na temat standardów społecznych.Uczestnikami warsztatów byli partnerzy fundacji oraz sama księżna. Mary do poprowadzenia szkolenia zaprosiła profesora Bena Cislaghi, który pracuje w Wydziale Zdrowia Publicznego i Rozwoju w Londyńskiej Szkole Higieny i Medycyny Tropikalnej. Obszary prowadzonych badań przez profesora Cislaghi obejmują przemoc wobec kobiet i dzieci, psychologię zdrowia, normy społeczne i filozofię stosowaną. Profesor jest ekspertem w zakresie wpływu standardów społecznych na zdrowie człowieka.
W czasie warsztatów psycholog Ditte Charles z Psykiatrifonden zaproponował ćwiczenie:"Co powiesz na to, żeby stanąć i jako jedyny w pokoju pełnym ludzi zacząć klaskać?" Chodzi o to, że łatwo jest klaskać z innymi, ale trzeba zerwać z normami społecznymi, aby zrobić to samemu. 
"Standardy społeczne są ważne, gdy chcemy tworzyć pozytywne zmiany społeczne. Pomagają w ocenie zachowań, które są właściwe, ale mogą też stać na drodze do dobrych wyborów. Na przykład mówiliśmy o przemocy domowej i normie, aby nie ingerować w prywatność innych ludzi.Z jednej strony większość osób zgadza się z tym, że przemoc jest nie do przyjęcia, z drugiej wielu z nas ma trudności z zapukaniem do drzwi sąsiad, jeśli mamy podejrzenie stosowania przemocy domowej." - pisze Mary Fonden na temat dzisiejszego warsztatu.

Zdjęcia: facebook

4 komentarze:

 1. Good cause, nice blouse Mary is wearing, but what about these walls, really make on dizzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie wyglądają te ściany... Od patrzenia na zdjęcia boli głowa a co dopiero przebywać w takim pokoju

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście-w oczach mi się zamieniło:)
   Ciekawy temat warsztatów-jak pogodzić prywatność,niechęć do wtrącania się w życie innych z reakcją na niepokojące sytuacje.

   Usuń
 3. Z tymi ścianami to zaszaleli :P

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga