sobota, 9 marca 2019

Program wizyty w Teksasie

W poniedziałek księżna Mary rozpoczyna swoją wizytę w Teksasie. Księżna odwiedzi Houston i Austin, gdzie będzie przewodniczyć pierwszej dużej duńskiej promocji zawodów kreatywnych na festiwalu "South by Southwest". Księżnej towarzyszyć będzie minister kultury Mette Bock. 


Program wizyty
Poniedziałek, 11 marca
8:00 - Księżna weźmie udział w spotkaniu "Kobiety w przywództwie & inspirowanie następnej generacji kobiet-liderów". Celem wydarzenia jest omówienie potencjału kobiet-liderów jako wzorców zachowań , które zachęcają i inspirują kobiety i dziewczęta na poziomie globalnym. W wydarzeniu uczestniczyć będzie m.in. komisarz UE Margrethe Vestager, minister kultury Mette Bock i wiele innych wybitnych kobiet. Impreza odbędzie się w domu wystawowym House of Scandinavia, którego działania oparte są na zrównoważonych rozwiązaniach skandynawskich. 
9:30 - Mary odwiedzi festiwal "South by Southwest" i zobaczy duńskie stoiska. Zostanie zaprezentowana m.in. instalacja wirtualnej rzeczywistości oraz instalacje artystyczne stworzone przez duńskich artystów. Księżna spotka się z kuratorem House of Scandinavia. 
12:45 - Jej Królewska Wysokość weźmie udział w wydarzeniu kulinarnym "Danish Gastronomy  A Michelin experience" poprowadzonym przez duńską szefową kuchni Kamilli Seidler. Zaproszonym gościom zostaną zaserwowane dania, których centralnym punktem będzie zrównoważony wybór składników.
13:40 - Księżna spotka się z gubernatorem Teksasu Gregiem Abbotem w jego rezydencji.
14:35 - Mary weźmie udział w "Tow with the Flow" i spotka się z projektantami. Prace koncentrują się na zrównoważonej produkcji odzieży. Zaprezentowane zostaną 17 niestandardowych garniturów przygotowane przez skandynawskie studio projektowe Sur Le Chemin.
16:40 - Księżna wygłosi przemówienie na otwarcie "Nordic Music Showcase" w House of Scandinavia. Na imprezie Roskilde Festival zaprezentuje pięć nordyckich zespołów, które mają wielkie szanse na muzyczny przełom w Stanach Zjednoczonych.
20:00 - Wieczorem odbędzie się przyjęcie w House of Scandinavia. Na przyjęciu zaprezentują się instytucje kulturalne uczestniczące w festiwalu South by Southwest.


Wtorek, 12 marca
14:00 - Księżna spotka się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem w Houston City Hall.
14:15 - Podpisanie umowy o rozpoczęciu współpracy między Danią i Houston koncentrującej się na rozwoju miejskim i adaptacji do zmian klimatu. Celem współpracy jest wymiana wizji, pomysłów i technologii, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym.
19:00 - Mary weźmie udział w uroczystej kolacji w Muzeum Sztuk Pięknych w Houston.


Środa, 13 marca
9:15 - Księżna weźmie udział w uroczystości rozpoczęcia współpracy zdrowotnej między Danią i Teksasem w Texas Medical Center, który jest największym na świecie kompleksem szpitalnym z ponad 100 000 pracownikami i kilkoma wiodącymi na świcie programami leczenia. Podczas wydarzenia odbędą się prezentacje na temat możliwości współpracy i wspólnych interesów strategicznych w obszarach digitalizacji medycyny, biotechnologii i logistyki szpitalnej.
11:20 - Mary weźmie udział w konferencji energetycznej CERAWeek, podczas której duńskie firmy energetyczne i naukowcy omówią rozwiązania energetyczne przyszłości. Od momentu powstania w 1983 roku CERAWeek stała się wiodącą na świecie konferencją poświęconą energii, w której bierze udział ponad 4000 liderów i decydentów.
13:30 - Na koniec wizyty zaplanowano otwarcie wystawy "Statecraft: Selections from the Jewelry Collection of the Danish Arts Foundation" w Houston Center for Contemporary Craft. Wystawa zaprezentuje rozwój duńskiej sztuki jubilerskiej od połowy XX wieku do dnia dzisiejszego.

2 komentarze:

  1. Zapowiada się całkiem pracowita wizyta.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tradycyjnie napięty program-spotkania kulturalne,warsztaty gotowania,promocja duńskiego designu.Czekam na eleganckie stylizacje.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga