czwartek, 14 marca 2019

Wizyta w Teksasie - dzień II

Drugiego dnia wizyty księżna udała się do Houston, gdzie po południu przed Houston City Hall przyjął ją burmistrz Houston Sylvester Turner Jednak burmistrz nie był sam, lecz wraz z grupką dzieci z okolicznej szkoły. Po krótkim spotkaniu Mary wraz z burmistrzem udali sie na uroczystość podpisania  umowy o rozpoczęciu współpracy między Danią i Houston koncentrującej się na rozwoju miejskim i adaptacji do zmian klimatu. Celem współpracy jest wymiana wizji, pomysłów i technologii, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Tego dnia księżna wybrała kwiatową sukienkę projektu Giambattista Valli.


Wieczorem w Muzeum Sztuk Pięknych w Houston odbyła się uroczysta kolacja z okazji wizyty księżnej oraz duńskiej promocji sztuki i kultury. W kolacji wzięli udział urzędnicy państwowi i inni oficjele oraz duńskie firmy z sektora zielonej energii, farmaceutyki czy produkcji sprzętu medycznego, które zaprezentowały swoje rozwiązania.
Założone w 1900 roku muzeum jest jedną z największych placówek muzealnych w Stanach Zjednoczonych z ponad 65 000 eksponatami.

Na przyjęcie Mary założyła suknię od Jespera Hovringa.

Zdjęcia: facebook, twitter, zimbio, styleandroyals

3 komentarze:

  1. Suknia jest obłędna.
    Czerwoną sukienkę nosiła już w sierpniu na przyjęciu z prezydentem Francji-teraz podoba mi się bardziej,bo pasuje lepiej na dzień, niż na wieczór.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta kwiecista sukienka niezbyt mi się podoba, niebieska jest znacznie ładniejsza.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga