niedziela, 15 grudnia 2019

Otwarcie centrum ratunkowego w Viborg

9 grudnia, czyli w poniedziałek księżna Mary uczestniczyła w otwarciu nowego centrum ratunkowego przy szpitalu regionalnym w Viborg. 
Nowe centrum obejmuje stację pogotowia ratunkowego z izbą przyjęć, pokoje urazowe, nowe pokoje z pojedynczymi łóżkami oraz dwie sale operacyjne. 
Księżna przybyła przez główne wejście i lobby, które również zostało przebudowane w związku z budową nowego centrum ratunkowego. Na królewskiego gościa przed szpitalem czekały dzieci z Viborg Private Realskole. Mary po wysłuchaniu kilku przemówień dokonała oficjalnego otwarcia centrum poprzez przecięcie wstęgi. 
Po części oficjalnej księżna została oprowadzona po centrum i miała okazję zobaczyć zespół ratowników w akcji. Jeden z ochotników grał poszkodowanego w akcji, a zespół ratunkowy prezentował metody leczenia. W przyszłości pacjenci, którzy dotrą  do centrum uzyskają pełną pomoc medyczną w ciągu czterech godzin niezależnie czy przybędą sami, przywiezie ich karetka czy też przylecą helikopterem. 
Centrum ratunkowe ma powierzchnię 25 500 metrów kwadratowych i ma zapewnić lepsze warunki zarówno dla pacjentów jak i personelu. Rozkład pomieszczeń oraz urządzeń zaplanowano tak, aby opieka nad pacjentem przebiegała sprawniej i efektywniej przy redukcji zbędnego czasu oczekiwania. 

zdjęcia: hospitalsbyggeri-viborg.rm.dk

5 komentarzy:

 1. Czy życie Mary i Frederika to naprawdę taka bajka? Nie mają żadnych problemów, ani się nie kłócą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikogo życie nie jest bajką. Para książęca bardzo dba, aby ich życie prywatne nie stało się sensacją dla prasy. Dlatego też nie dowiadujemy się o ich problemów. Te działania sprawiają, iż mamy wrażenie, że ich życie jest bajką, ale zapewne tak nie jest.

   Usuń
 2. I am glad that Mary wore a headpiece and I like the height in this bandeau. I wish the color match was a little better. Maybe the color matches better in person. All in all a very nice outfit.

  OdpowiedzUsuń
 3. Księżna Catherine często nosi takie opaski i cieszę się, że teraz Mary je wypróbowała, bo wygląda w tym modelu uroczo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się nakrycie głowy księżnej.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga