środa, 11 grudnia 2019

Ostatni dzień w Indonezji

Ostatni dzień Mary rozpoczęła od wizyty w świątyni Borobudur. Borobudur lub Barabudur, to buddyjska świątynia Mahayana z IX wieku w Magelang. Jest to największa na świecie świątynia buddyjska i składa się z pięciu tarasów z trzema okrągłymi platformami. Przez setki lat świątynia była ukryta pod popiołem wulkanicznym, ale w 1814 roku, gdy Jawa była brytyjską kolonią gubernator postanowił odnaleźć świątynię.W tym czasie świątynia była obiektem opowiadań i legend lokalnych mieszkańców, jednak po dwóch miesiącach poszukiwań przez 200 mężczyzn udało się odnaleźć świątynię. Została ona odrestaurowana przy wsparciu UNESCO w latach 70. XX wieku. W 2015 roku odwiedzili ją królowa Małgorzata i książę Henrik.


 Później księżna w towarzystwie dyrektor UNFPA Natalii Kanem odwiedziła lokalne publiczne centrum zdrowia Puskesmas Tegalrejo. Lokalne centra są przykładem poprawy opieki zdrowotnej w Indonezji, podobnie jak krajowe ubezpieczenie zdrowotne wprowadzone w 2014 roku. Panie spotkały się z kobietami, które znajdują się pod opieką centrum i rozmawiały na temat opieki okołoporodowej oraz dostępu do antykoncepcji.
Następnie w Yogyakarcie Mary wraz z ministrem Rasmusem Prehnem została przyjęta w Pałacu Kraton na obiedzie przez sułtana Hamengku Buxono X i królową Ratu Hemas.  Region Yogyakarta jest jedynym w kraju sułtanatem. 
Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z przywódcami religijnymi oraz rozmowa dotycząca m.i. planowania rodziny. W Indonezji religia odgrywa kluczową rolę, dlatego UNFPA poprzez przywódców religijnych chce dotrzeć ze swoimi programami planowania rodziny Organizacja zapewnia im ekspercką rolę oraz pomaga dostrzec rolę mężczyzn w planowaniu rodziny.

Rano Mary do białej koszuli wybrała spódnicę projektu Zimmermanna, a potem nosiła sukienkę od Beulah London.

 Zdjęcia: newmyroyal, dailymail, twitter, facebook

3 komentarze:

 1. Czy ta sukienka, którą Mary ma na sobie nie jest taka sama, jak ta, którą rok temu na jakimś zdjęciu rodzinnym miała księżna Catherine?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo podobna, ale księżna Cambrigde swoją miała od Niny Ricci

   Usuń
 2. Ta sukienka też skojarzyła mi się z Kate.

  Piękne zdjęcia ksieżnej z wizyty w świątyni :)

  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga