środa, 11 grudnia 2019

Przyjęcie świąteczne + więcej


5 grudnia, czyli dzień po powrocie z Indonezji księżna Mary zaprosiła pracowników jej fundacji, partnerów i sponsorów Mary Fonden na tradycyjne świąteczne przyjęcie w Pałacu Fryderyka VIII. 
Fundacja została założona przez księżną Mary w 2007 roku. Fundacja ma na celu poprawę życia dzieci, dorosłych i rodzin, którzy są wykluczeni ze społeczeństwa.
Najpierw księżna przywitała wszystkich gości, a następnie przy szklaneczce grzańca zamieniła z każdym kilka słów.

Mary tego wieczoru wybrała bluzkę od Hugo Bossa, do której przypięła broszkę z logo fundacji. Taką samą bluzkę ma królowa Letizia.


*****
W ubiegły weekend księżna zadebiutowała w roli regenta. Jak potwierdził sekretarz gabinetu królowej, Hennig Fode na księżna czekało kilka zadań. Mary zatwierdziła dwa rachunki oraz kilka dekretów z Grenlandii. Ponadto księżna miała możliwość mianowania szefa departamentu oraz odwołania dwóch sędziów, którzy kończyli swoją pracę ze względu na podeszły wiek.
Księżna każdy z dokumentów podpisywała w imieniu królowej, czyli "w imieniu królowej. Mary, księżna Danii. Regent".
Zdjęcia: maryfonden

3 komentarze:

 1. Witam. Tak sobie myślę, ciekawe co by było gdyby Mary miała polskie korzenie i wlaczyłaby o prawdę hsitoryczną o wołyniu, auschwitz itp. Ciekawe czy rodzina królewska by się na taką walkę zgodziła...Mam nadzieję,ze to nie jest według Ciebie autorko obraźliwy komentarz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, księżna po ślubie i wejściu do rodziny królewskiej została obywatelką Danii i angażuje się w pracę na rzecz swojej nowej ojczyzny. Australia zawsze pozostanie jej bliska, ale oprócz kilku wizyt oficjalnych księżna stara się nie angażować w znacznym stopniu w działania na jej rzecz.
   Myślę, że możliwe byłoby, że księżna wzięłaby udział np. w kilku spotkaniach dotyczących kwestii historycznych, ale bardziej długo falowe działanie mogłoby zostać źle odebrane nie tyle przez samą rodzinę królewską co przez Duńczyków, którzy mogliby źle zinterpretować działania księżnej na rzecz swojej byłej ojczyzny.

   Usuń
 2. Mary jest pięknie w czerwieni, wydaje mi się że do bluzki księżna dobrała przerobioną suknię na spódnicę.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga