poniedziałek, 9 grudnia 2019

Wizyta w Indonezji - dzień II

Drugiego dnia wizyty o poranku w hotelu Tugu Kunstkring Paleis w Dżakarcie księżna spotkała się z delegacją duńskiej ambasady.
Księżna później udała się na spotkanie z Indonezyjskim Stowarzyszeniem Położnych. Mary oraz Natalia Kanem rozmawiały na temat obrzezania kobiet, który mimo że jest nielegalny, nadal jest praktykowany. UNFPA w Indonezji wspiera działania edukacyjne wśród położnych oraz rozpowszechnia informacje dotyczące obrzezania. 
Następnie księżna uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami indonezyjskich władz ds. zdrowia oraz Krajowej Komisji ds Przemocy wobec Kobiet. Rozmawiano o przemocy na tle płciowym oraz działaniach w czasie kryzysu humanitarnego mającym zapobiegać wykorzystaniu seksualnemu kobiet. Indonezja często narażona jest na klęski żywiołowe, zwłaszcza trzęsienia ziemi, a w kontekście takich kryzysów humanitarnych ważne jest, aby praca humanitarna koncentrowała się również na grupach szczególnie narażonych, takich jak dziewczęta i kobiety.
Później księżna, minister oraz dyrektor UNFPA odwiedzili Peacumber Coffe, gdzie utworzoną jedną z wielu mobilnych klinik zdrowia. Mobilne kliniki są jednym z działań UNFPA na rzecz zwiększenia dostępu do antykoncepcji. Klinika oferuje bezpłatny dostęp do informacji, opieki zdrowotnej i antykoncepcji szczególnie narażonym kobietom niezamężnym oraz kobietom zamężnym, które bez zgody męża nie mogą decyzji. Księżna spotkała się z młodymi aktywistami, z którymi rozmawiała na temat zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw dziewcząt i kobiet. Wieczorem w centrum Jawy odbyło się przyjęcie z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią i Indonezją. Księżna była gościem honorowym na uroczystości. Najpierw Mary rozmawiała z lokalnymi rzemieślnikami, którzy zaprezentowali swoje wyroby m.in. tkane dywany czy lokalne trunki. Później goście zasiedli do kolacji, w czasie której podano dania z kuchni duńskiej oraz indonezyjskiej przygotowane przez szefa kuchni Pera Thostesena, a rozrywkę dostarczył występ baletowy Alban Lendorf i Wenny Halim. Księżna wygłosiła przemówienie oraz wzniosła toast, które zakończyła w lokalnym języku. "Wiem, że Australijczycy są w pierwszej piątce grup turystycznych w Indonezji.  Na podstawie mojego doświadczenia można się spodziewać, że odwiedziłam również Indonezję. Tak naprawdę nie. Zawsze chciałam. Teraz jestem tutaj. Ale teraz jako Dunka". W czasie uroczystości zaprezentowano również oficjalne logo obchodów.   

W ciągu dnia Mary wybrała nową sukienkę od Micheala Korsa, a na wieczorne przyjęcie sukienkę od Etro.    


 Zdjęcia: twitter, newmyroyal facebook, 

1 komentarz:

  1. Mary na kolację nałożyła moją ulubioną z jej sukienek "koktajlowych".
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga