niedziela, 14 maja 2017

13 rocznica ślubu książęcej pary + konkurs

"Jestem szczęśliwsza niż ktokolwiek. To bardzo silne uczucie; człowiek ma wrażenie, że unosi się w powietrzu, wszystko wydaje się przyjemne. Szczęście to najważniejsza sprawa w życiu. Od dzieciństwa wszystko mnie interesuje, uwielbiam się uczyć. Zawsze myślałam, że wyjdę za mąż tylko z miłości. Moi rodzice znali się od dwunastego roku życia, zakochali się w sobie w wielu lat czternastu, a w wieku dwudziestu dwóch lat pobrali się. Miłość absolutna to jedyne uczucie godne przeżycia. Miłość bez zastrzeżeń. Związek ma się opierać na zaufanie. Niewierność może się  niektórym wydawać czymś normalnym, ale to droga, której nie chcę poznawać za żadną cenę. Dzieci oznaczają odpowiedzialność i obowiązki." to słowa Mary z wywiadu udzielonego tuż przed ślubem, a jakże aktualne.
Dziś para książęca świętuje 13 rocznicę ślubu. To czas, w którym Mary i Fryderyk stworzyli swoją rodzinę i doczekali się gromadki dzieci. Sami natomiast odnaleźli się w swojej niezwykłej roli. Tworzą zgrany team, dzięki czemu mogą efektywnie działać na rzecz duńskiego społeczeństwa i promować Danię na świecie.
"Czułem, że ona jest moją bratnią duszą. Z każdej strony ciągnęło mnie do Mary. Było to fantastyczne. "  - tak natomiast opowiadała o pierwszym spotkaniu książę.Między parą książęcą możemy obserwować drobne gesty troski.


******


Z okazji dzisiejszej rocznicy przygotowałam dla Was mały konkurs, w którym możecie wygrać książkę Agathie Godard "Kopciuszek Współczesny o zwyczajnych dziewczynach przemienionych w księżniczki".
A Waszym zadaniem jest napisanie krótkiej wypowiedzi: "Jak wyobrażacie sobie przyszłość książęcej pary?"
Prace wysyłajcie na maila: ksieznamary@wp.pl
Liczę na kreatywność. Konkurs trwa do 19.05, a ogłoszenie wyników nastąpi 21.05.

7 komentarzy:

 1. Wspaniała para :) Uwielbiam ich ślubny taniec, mogę go oglądać bez końca. A płaczący Fryderyk jest uroczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna rocznica, piękna para i piękna rodzina. Życzę im wszystkiego najlepszego!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na konkurs uwielbiam Mary i Freda a przy okazji kto to na okładce między Leitzią a Ranią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Clotilde Courau-księżna Wenecji, żona wnuka ostatniego króla Włoch, francuska aktorka.

   Usuń
 4. Bardzo ich lubię :) Są naturalni i zawsze w sobie zakochani! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie oglądałam ślubu na żywo, bo wtedy nie było takich możliwości jak dzisiaj, ale pamiętam jak dziś, kiedy tydzień później polowałam na gazety. W polskich nie jest łatwo coś znaleźć, ale było kilka wzmianek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też pamiętam, swój zawód kiedy w Vivie i Gali znalazłam kilkutronicowy artykuł o ślubie Letizii i Feliepe a małe wzmianki o duńskim slubie :(

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga