wtorek, 9 maja 2017

Uroczystości w Norwegii już dziś + misja gospodarcza coraz bliżej

Norweska para królewska świętuje swoje 80 urodziny w Oslo. Jak wiemy duńska rodzina królewska będzie uczestniczyć w uroczystościach z tej okazji.
Dlatego też duński dwór opublikował na facebooku post z tej okazji. Przypomniano wypowiedź królowej dla norweskiego Aftenpost, gdzie królowa mówi o specjalnych relacjach między duńską a norweską rodziną królewską.
"Więzy są bardzo mocne, bo jesteśmy bliska rodziną. To jeden powód. Czym innym jest to, że na przestrzeni lat pojawiła się prawdziwa przyjaźń między nami. Król Harald nie jest po prostu kolegą i krewnym, ale również bardzo dobrym przyjacielem. To bliska przyjaźń z nim i królową Sonją, którą bardzo doceniam".
A wieczorem zapraszam na post z relacją z wieczornego przyjęcia.

*****


Wczoraj na kongehuset pojawiło się również przypomnienie o zbliżającej się misji gospodarczej pary książęcej w Szwecji, która odbędzie się pod hasłem "Liveable Scandinavia".
Para książęca weźmie udział w oficjalnym otwarciu misji oraz seminariach biznesowych. Książę Fryderyk odwiedzi m.in spółkę wodno-ściekową oraz Spotify. Natomiast księżna odwiedzi szpital Karolinska,  Illums Bolinghus (centrum handlowe) i Aleris Plejehjem.
Parze książęcej w czasie niektórych wydarzeń będzie towarzyszyć księżniczka Victoria i książę Daniel.

***** 
Stylizacja kwietnia


2 komentarze:

 1. Zaraz po obchodach w Norwegii czekam właśnie na wizytę w Szwecji.Zapowiada się ekscytujący maj.
  Jestem bardzo ciekawa co na kolację wybierze Mary.Marzy mi się powtórka czarnej sukni Ole Yde z przyjęcia jubileuszowego Hotelu d 'Angleterre sprzed dwóch lat i Midnight Tiara.Mary jednak na pewno nas zaskoczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bym chciała zobaczyć MAry w tej sukni!!!

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga