poniedziałek, 29 maja 2017

Aktualizacja: Wizyta w Szwecji - dzień 1

Dzisiejszą dzień obie pary książęce rozpoczęły od uroczystości oficjalnej inauguracji misji ekonomicznej "Liveable Scandinavia". Książę Fryderyk wygłosił przemówienie, w którym podkreślił szczególne więzi łączące Danię i Szwecję oraz wspomniał, że bardzo często z żoną odwiedzają Szwecję. Później obie pary zapozowały do pamiątkowego zdjęcia.


Następnie pary się rozdzieliły i księżna Mary i książę Daniel udali się na seminarium na temat opieki medycznej. Rozmowy dotyczyły wdrażania nowoczesnych technologii w opiekę nad chorymi. Towarzyszył im duński minister spraw zagranicznych.


Natomiast w tym czasie książę Fryderyk i księżniczka Victoria uczestniczyli w konferencji urbanistycznej na temat ekologicznych rozwiązań w miastach, a potem odwiedzili stoiska duńskich firm, gdzie mogli skosztować różnego rodzaju słodyczy.


 Następnie Mary i Daniel odwiedzili wystawę wzornictwa, gdzie obejrzeli duńskie stanowiska m.in projektantki Isli Jacobsen. Obejrzeli również występ taneczny.


Później Mary, Fryderyk, Victoria i Daniel zjedli lunch, a następnie udali się na targi targi turystyczne VisitDenmarks. Księżna Mary wręczyła nagrodę przyznawaną przez VisitDenmarks.


Po południu Mary i Daniel uczestniczyli w konferencji na temat opieki zdrowotnej w miejscu pracy, a Victoria i Daniel w seminarium na temat oszczędzania energii w budynkach mieszkalnych.
A później księżniczka i księżna obejrzały wystawę architektoniczną, gdzie mogły przetestować okulary Lindberga, także odwiedziły w centrum miasta sklep Ole Lynggardsa.
Wieczorem czeka nas jeszcze przyjęcie na pokładzie Dannebrog oraz oficjalna kolacja.

6 komentarzy:

 1. Zarówno Mary, jak i Victoria wyglądają bardzo ładnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary do twarzy w bieli cudowne uczesanie chciałabym mieć takie piękne włosy jej broszka również ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie księżne mają cudownie uczesane włosy. Mary promieniuje blaskiem jeszcze bardziej niż zwykle przez jasny strój. Żałuję tylko,że to nie sukienka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  widać, że pary książęce bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie. Widać, że wizyta jest niezwykle udana.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. To była pierwszw wizyta jaką miałam mozliwość śledzić krok po kroku na bieżąco w mediach społecznościowych. Dziewczyny: Ty i Marlena świetnie się spisałyście w relacjach :)
  Mary prezentoała się dobrze. Biel trafny wybór- jednak ja uważam że kamizelka powinna mieć inny kolor- dla przełamania bieli.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mary wyglądała rewelacyjnie! Idealny komplet, idealna fryzura, makijaż!
  Natomiast Victoria moim zdaniem ne prezentowała się zbyt dobrze. Za dużo czerwonych dodatków. Chociaż buty mogła założyć inne.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga