poniedziałek, 11 września 2017

67 sesja Komitetu Regionalnego WHO


Dziś przed południem księżna uczestniczyła w otwarciu 67 sesji Komitetu Regionalnego WHO w Budapeszcie. Jest to już 7 sesja WHO, w której księżna Mary występuje w roli patrona organizacji. W spotkaniu regionalnym wezmą udział ministrowie zdrowia i przedstawiciele 53 krajów członkowskich.

Księżna wygłosiła również przemówienie, w którym podkreśliła rolę szczepień. "Program szczepień jest fundamentem każdego silnego systemu zdrowia; wzmacniają społeczeństwa i wyrównują nierówności". Mary wspomniała również o zdrowiu w kontekście osiągnięcia globalnych celów ONZ. "Aby osiągnąć SDGs potrzebujemy lepszej, sprawiedliwszej i bardziej zrównoważonej opieki medycznej dla każdego w każdym wieku".
Po głównej ceremonii księżna wzięła udział w serii spotkań m.in. z nowym dyrektorem generalnym WHO dr Tedrosem Adhanom Ghebreyesus, który swoją funkcje sprawuje od lipca 2017 roku.
Po południu Mary udała się do pałacu prezydenckiego, gdzie spotkała się z Pierwszą Damą Węgier, Anitą Herczegh Sandor. ***** 
Stylizacją sierpnia Waszymi głosami została...

 Zdjęcia:twitter,kongehuset,dailymail

4 komentarze:

 1. Mary jak zwykle pięknie, podoba mi się popołudniowa spódnica

  OdpowiedzUsuń
 2. W końcu ktoś kto popiera szczepienia brawo Mary oby tak dalej :)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym dniu Mary miała dwa spotkania oficjalne czy więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalnie księżna odbyła dwa spotkania, Najpierw uczestniczyła w otwarciu sesji WHO, a potem spotkała się z Pierwszą Damą, lecz należy pamiętać, że w czasie spotkanie WHO odbyła też kilka zakulisowych rozmów m.in. z dyrektorem generalnym WHO.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga