wtorek, 12 września 2017

Szczegóły podróży do Japonii + nowe nagranie Mary Fonden

Dania i Japonia w tym roku świętują 150. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych. W związku z tym Książę Fryderyk i Księżna Mary udadzą się w dniach 8-12 października do Japonii, gdzie będą promować duński biznes i kulturę.
Na początku tego roku Danię odwiedził książę Naruhito, co również było częścią obchodów.
55 duńskich firm będzie towarzyszyć parze książęcej. Kampania promocyjna będzie koncentrować się na zdrowiu, żywności i designu.
Wizyta w Japonii rozpoczyna cykl imprez kulturalnych, a para książęca odwiedzi m.in. wystawę "Życie codzienna-oznaki świadomości" w muzeum sztuki współczesnej w Kanazawa.
Książę Fryderyk odwiedzi Higashi-Matsushima w północnej Japonii, który w 2011 roku został dotknięty przez trzęsienie ziemi i tsunami. Księżna natomiast uda się do Hans Christian Andersen Park, który odwiedziła już w 2005 roku.
Parze książęcej w czasie wizyty będzie towarzyszyli: minister spraw zagranicznych Anders Samuelsen, minister środowiska i żywności Esben Lunde Larsen, minister zdrowia Ellen Trane Norby i minister kultury Mette Bock.
*****
Na kolacji z okazji 10-lecia Fundacji Mary miała miejsce premiera nowego filmiku. "(...) wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą społeczność. Jesteśmy społecznością. Każdy z nas i każda z nas"  Tak nagranie na przyjęciu zapowiedziała księżna. Do współpracy zostały zaproszone osoby, którym pomogła fundacja. Film namawia do odwagi, która może zmienić świat. Odwagi do pomagania, do mówienia o swoich problemach etc.

*****

W dniach 17-19 września księżna Mary uda się do Nowego Jorku, by wziąć udział w spotkaniach związanych z odbywającym się w tym czasie Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.

4 komentarze:

 1. Zapowiada się pracowity okres w pracy Mary. Można powiedzieć jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie mogę się doczekać wizyty w Japonii! Ciekawe czy zobaczymy księżną Masako...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieję że Masako się pojawi to straszne jak ją dwór traktuje
   Zazdroszczę parze książęcej Japonia to moje marzenie
   Ewa

   Usuń
 3. Na ostatnim zdjęciu Mary strasznie przypomina mi księżną Catherine :O Zapewne nikt nie lubi tych porównań, ale tu nawet taką minę zrobiła.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga