środa, 20 września 2017

Wizyta w Nowym Jorku - dzień 2


Drugi dzień wizyty w Nowym Jorku księżna rozpoczęła od udziału w spotkaniu Deliver for Good: Inspiring SDG Action for Girls and Women, na którym księżna wygłosiła przemówienie. Spotkanie to zgromadziło licznych działaczy na rzecz praw kobiet i dziewcząt m.in dyrektor generalną Women Deliver Katję Iversen.


Następnie księżna udała się na roboczy lunch zorganizowany przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Kobietami (ICRW). Tu również Mary została poproszona o zabranie głosu.


Kolejnym punktem wizyty było spotkanie Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA), którego księżna jest patronem. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej ONZ.  Tematem spotkania była światowa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa kobietom i dzieciom s trefach konfliktów zbrojnych. Mary usadzono obok duńskiego premiera, który na koniec pogratulował księżnej świetnego wystąpienia.


 Po południu Mary wzięła udział w premierze książki #Childmothers, do której księżna napisała przedmowę. W  książce opisane są losy młodych kobiet, które jeszcze przed ukończeniem pełnoletności zostały matkami. Jedną z bohaterek jest 15-letnia dziewczyna z Senegalu, którą księżna spotkała w czasie wizyty w tym kraju w zeszłym roku. Książki trafi do księgarń w listopadzie.
"Zostanie matką powinno być szczęśliwym wydarzeniem - wyborem, aby dać życie bez strachu o swoje własne" - tak księżna podsumowała ten projekt.


 Późnym popołudniem księżna udała się do Soho na otwarcie nowej siedziby sklepu z biżuterią Shambella. Jest to duńska marka, a na otwarciu pojawili się również Mads i Mikkel Kornerup, projektanci biżuterii.
 Ostatnim punktem dnia była wizyta w restauracji Dr.Smood i rozmowy na temat zdrowej i ekologicznej żywności. Niestety z tego wydarzenia nie ma zdjęć.


Notka z opisem trzeciego dnia wizyty pojawi się na blogu wieczorem.

 Zdjęcia:dailymail, twitter, instagram

5 komentarzy:

 1. Skąd bierzesz zdjęcia jeśli można wiedzieć, bo ja na instagramie wpisuje #crownprincesmary i nie ma prawie wcale zdjęć:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tych spotkań sporo zdjęć znalazłam pod hastagiem #unga, czyli zgromadzenia ogólnego ONZ, a część na twitterze, gdzie po wpisaniu "Princess Mary" można znaleźć sporo ciekawych wpisów. No i oczywiście strona duńskiej RK

   Usuń
 2. Szkoda że nie ma zdjęć z restauracji:) czekamy na dalsza relacje z wizyty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądre zdanie, cieszę się, że księżna anagażuje się w tak wiele ważnych inicjatyw

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowała mnie ta książka. Postaram się ją zdobyć

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga