piątek, 6 października 2017

Program wizyty w Japonii

Dania i Japonia obchodzą w tym roku 150 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych, dlatego też w dniach 8-12  października para królewska uda się do tego kraju, aby promować duńską kulturę i biznes. Parze królewskiej towarzyszyć będzie delegacja 55 firm reprezentujących dziedziny tj. design, zdrowie, żywność.


Program
Niedziela, 8 października - Tokio
13:15 - Denmark Festival and Walkathon
Para książęca weźmie udział w marszu o długości 5,7km, a potem spotkają się z duńskimi firmami biorącymi udział w festiwalu i wręczą darowizny Walkathon organizacjom pozarządowym. Imprezę zorganizuje Ecco Japan i Novo Nordisk.
18:00 - kolacja w duńskiej ambasadzie
Ambasador Freddy Svane i pani Lise Frederiksen wydadzą kolacje w duńskiej ambasadzie na cześć pary książęcej. Mary i Fryderyk obejrzą również nowe dzieła sztuki, które ambasada wypożyczyła od Fundacji Sztuki Narodowej.


Poniedziałek, 9 października - Kanazawa 
11:25 - śniadanie
Burmistrz miasta i jego zastępca spotkają się z parą książęcą w restauracji Tsubajin.
12:35 - zwiedzanie Kenrokuen z przewodnikiem
Para książęca uda się na wycieczkę, gdzie zobaczy słynne ogrody, najstarszą fontannę Japonii oraz dwuspadkowe kamienne jeziora.
13:30  - wystawa "Every Life - Sign of Awareness"
Mary i Fryderyk obejrzą wystawę w muzeum, gdzie spotkają się z duńskimi i japońskimi projektantami. Małżonkowie wręczą nagrody pięciu artystom, którzy będą mogli studiować w Danii, a książę wygłosi przemówienia. Wystawa ta wyróżnia duńskie tradycje rzemieślnicze i prezentuje ponad 130 eksponatów.


Wtorek, 10 października
Wizyta w Higashi-Matsushima
Książę odwiedzi miejscowość, którą w 2011 roku nawiedziło tsunami.
10:25 -  wizyta w szkole podstawowej Naruse Oka
Fryderyk odwiedzi szkołę i spotka się z dziećmi, które poznał już w czasie wizyty w 2011 roku.  Zobaczy również jak pomoc zagraniczna ułatwiła odbudowę miasta.
12:00  - wizyta w "Denmark Calligraphy"
Książę odwiedzi wystawę kaligafii w nowo wybudowanym Nobiru Citizen Center. Spotka się również z grupą "Stichgirls", która zajmuje się duńskim haftem.
12:30 - wizyta w Earthquake Memorial Park
Fryderyk odwiedzi park, który ma upamiętnić ofiary trzęsienia ziemi.
10:05 - Księżna Mary uda się do Funabashi, gdzie odwiedzi park Andersena i spotka się z burmistrzem Toru Matsudo.
10:30 -  odwiedziny na Targach Nordyckich i Pawilonie Przygód
Mary odwiedzi Nordyckie Targi, a także razem z burmistrzem posadzi drzewo i zobaczy posąg H.C. Andersena.
11:10 - wizyta w muzeum dziecięcym
12:00 - śniadanie
Księżna zje śniadanie z burmistrzem w jadalni Muzeum Dziecięcego.
17:00 -  wizyta w Japońskim Archiwum Narodowym
Po powrocie do Tokio para książęca uda się do archiwum, aby zobaczyć wystawę "Japonia i Dania: Zapis Historycznych Stosunków". Wystawa składa się z ponad 80 cennych dokumentów i materiałów. M.in. dokumenty z pierwszej wizyty księcia Fushimi w Danii.


Środa, 11 października
10:00 -  otwarcie misji gospodarczej
Mary i Fryderyk wezmą udział w oficjalnym otwarciu w Hotelu Gajoen, gdzie książę wygłosi przemówienie. Zostanie powitana duńska delegacja biznesowa i podkreślone zostaną silne więzi łączące oba kraje, zarówno biznesowe, jak i kulturalne.
10:40 - Seminarium o trendach konsumenckich i rynku żywności
Książę Fryderyk weźmie udział w seminarium, które skupia się na najnowszych wydarzeniach m.in umowie o wolnym handlu między UE a Japonią.
10:30 - Design Lounge 
Księżna Mary weźmie udział w otwarciu Design Lounge, gdzie 17 duńskich firm będzie wystawiać swoje projekty.
11:05 - DNA duńskiego designu: ku nowym modelom przywódczym
Księżna będzie uczestniczyć w seminarium na temat wyzwań w projektowaniu. 
12:00 - śniadanie w Pałacu Cesarskim
Para książęca zje śniadanie z Cesarzem i Cesarzową Japonii.
13:40 - obiad biznesowy
Mary i Fryderyk wezmą udział w świętowaniu sukcesu biznesowego miedzy Danią a Japonią. Para książęca będzie uczestniczyć w ceremonii podpisania umów pomiędzy 10 duńskimi firmami i ich japońskimi partnerami.
15:15 - Leo Pharma Open Innovation
Książę będzie obserwował konkurs zorganizowany przez Leo Pharma A/S na temat badań i rozwoju w dziedzinie innowacji.
15:15 - odwiedziny duńskich stanowisk
Księżna obejrzy stanowiska przygotowane przez duńskie firmy.
18:30 - przyjęcie biznesowa
Para książęca weźmie udział w przyjęciu wydanym przez ambasador a dla duńskiej delegacji biznesowej.
19:30 - obiad u księcia Naruhito
Na koniec dnia Mary i Fryderyk zjedzą obiad zorganizowany przez japońskiego następcę trony, księcia Naruhito.


Czwartek, 12 października 
10:00 - spotkanie o żywności
Para książęca weźmie udział w imprezie gastronomicznej w duńskiej ambasadzie, gdzie duńskie firmy będą prezentować swoje produkty.
12:00 - wizyta w szkole podstawowej Funabashi
Książę i księżna odwiedzą szkołę, gdzie realizowany jest projekt edukacyjny LEGO "We Do", którego celem jest nauczanie poprzez dialog, dyskusję i prezentację.
13:45 - wizyta w Kewpie Corporation
Książę odwiedzi największego producenta żywności w Japonii, gdzie zobaczy nową linię produkcyjną  oraz będzie świadkiem zacieśnienia współpracy między Kewpie Corporation a duńską firmą Sanovo Technology Group. 
14:45 - wizyta w Narodowym Centrum Zdrowia i Rozwoju Dzieci 
Książę odwiedzi największy szpital dziecięcy w Japonii z miejscami dla ok. 700 pacjentów. Podczas wizyty Fryderyk odwiedzi szpitalną szkołę, zobaczy obiekty dla niepełnosprawnych dzieci oraz spotka się z małymi pacjentami.
13:30 Design Walk
Księżna odwiedzi duńskie firmy, które mają swoje siedziby w Tokio m.in Fritz Hansen, ECCO, Georg Jensen i Royal Copenhagen.
18:00 - oficjalne obchody 150- lecia stosunków dyplomatycznych
Para książęca weźmie udział w oficjalnym przyjęciu w Hotelu Gajoen z okazji 150-lecia nawiązania stosunków między Danią i Japonią. W przyjęciu weźmie udział również książę Naruhito oraz przedstawiciele duńskiego rządu i firm.
19:30 - oficjalny obiad
Mary i Fryderyk wezmą udział w oficjalnej kolacji dla wybranych członków duńskiej delegacji oraz japońskich partnerów.

17 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy i napięty program zazdroszczę parze książęcej Japonia to moje marzenie :)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. No nareszcie jest plan. Ciesze się niesamowicie, teraz tylko czekać na nowe stroje Mary ciekawe czy nas czymś zaskoczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Godziny tamtejszego czasu czyli z Japonii?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam takie przemyślenie i pytanie nie na temat i od razu mówię że nikogo nie hejtuje. Dlaczego Kate, która za bardzo nic nie robi jest bardziej popularna od Mary, która godnie reprezentuje swój kraj nie robi sobie remontów za kilkanaście mln z pieniędzy podatników zamków w których nagle nie mieszka i mieszka gdzie indziej, angażuje się w prawdziwe problemy społeczne zwraca na nie uwagi i stara się robić coś w tym kierunku, ma o wiele lepszy styl, który jest adekwatny do wieku i ja nie postarza do tego genialnie reprezentuje swój kraj za granicą, a w stosunku do Kate to tylko można wspomnieć o stroju który założyła i na dodatek nigdzie nie pracowała nic nie robiła. Przy czym Mary pracowała na równi z innymi. I na koniec Mary ma świetne samopoczucie stosunki z innym rodzinami królewskimi
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brytyjska rodzina królewska zawsze wyróżniała się bardziej np. przez księża Diane czy tez skandale. To, że w Polsce widzimy głównie Williama i Kate to nie oznacza, że tak jest za granica ;) Np. w Niemczech bardzo popularna jest szwedzka rodzina królewska a duńska w Australii wiadomo czemu. A co do Kate należy pamiętać o tym, ze nie jest na równym "stopniu" z Mary. Kate jest Dopiero druga w kolejce do tronu. Rola żony następcy tronu należy do Camilli, dlatego to ją powinnismy porównywać do Mary. Kate i William na stałe już wrócili do Londynu i mają mieć coraz więcej wyjść co widać teraz po aktywnościach księcia.

   Usuń
  2. Ja ubolewam, że w Polsce znana jest tylko brytyjska rodzina królewska, są o nich książki tłumaczone, piszą o nich ciągle w gazetach i nawet programy w tv są a o innych nie.
   A o innych monarchiach cisza (małym wyjątkiem jest ŻnG gazeta.
   Ja bardzo chciałabym przeczytać w naszym języku ojczystym biografię Mary, królewej Małgorzaty II czy Victorii....ale jak nie nauczę się angielskiego to nici z tego :(

   Usuń
  3. Ale co Ty, jest mnostwo rozmaitych ksiaek o roznych rodzinach krolewskich wydanych w jezyku polskim. Trzeba poprostu poszukac w ksiegarniach czy bibliotekach porzadnie, bo, fakt, nie sa reklamowane.

   Usuń
 5. Z wizyty na wizytę wydaje mi się,że coraz więcej spotkań. Z niecierpliwością oczekuję na nowe zdjęcia Mary.

  OdpowiedzUsuń
 6. Księżna ma łącznie 22 wyjścia, ale trochę śmieszne dla mnie jest to ze np. w środę jedzą śniadanie a zaraz potem od razu obiad. Trochę to bez sensu ale niech im będzie mają napięte grafiki według mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do tych śniadań i obiadów to może być dziwne, ale to nazwa posiłku raczej pokazuje charakter spotkania. Śniadania i lunche mają raczej charakter roboczy, natomiast obiady i kolacje to w większości oficjalne przyjęcia

   Usuń
  2. Ale mi chodzi o to ze w odstępie godziny są dwa posiłki. Jak nic to nic jak jeść to na całość ;D

   Usuń

 7. Ciekawe Kiedy wyleca do Japonii czy juz w sobotę, bo dopiero w niedziele mają na 13:15 pierwsze spotkanie, a jeszcze dochodzą na pewno przygotowania do wizyty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co podały media to już w sobotę. Trzeba wziąć po uwagę dużą różnicę czasową i długi lot

   Usuń
 8. Fajnie jakby zabrali dzieci gdzieś na jakąś oficjalna podróż. Wiem ze maja szkole no ale tak cała rodzinka to super

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka powtórka z wizyty w Grenlandii, zdecydowanie jestem za

   Usuń
 9. Jest pierwsze zdjęcie Mary na instagramie z Japonii po wpisaniu #crownprincessmary

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga