środa, 25 października 2017

Aktualizacja: Podróż na Mali - dzień I i II

Podróż księżnej  do Senegalu  i  udział w konferencji na temat małżeństw  dzieci został odwołany ze względu na kwestię bezpieczeństwa.  Dlatego też księżna i Pani minister Ulle Tornaes  były zmuszone zmienić cel wizyty i udały się na Mali. Wizyta odbyła się w dniach 23-24 października.
Celem wizyty było zwrócenie uwagi na prawa kobiet i dziewcząt, a zwłaszcza problemu małżeństw dzieci. Księżna odwiedziła też duńskich żołnierzy stacjonujących na Mali z misją pokojową ONZ MINUSMA. 
Pierwszego dnia księżna w towarzystwie młodzieży udała się na rejs po rzece Niger, w trakcie którego opowiedzieli oni i swoim zaangażowaniu w projekty społeczne wspierane przez Danię. Kolejnym punktem była wizyta w bazie wojskowej. Księżna uczestniczyła w odprawie wojskowej i została oprowadzona po jednostce, rozmawiała z 12 członkami Home Guard, do którego należy również księżna.
Drugiego dnia Mary spotkała się z pierwszą damą Mali i razem wzięły udział w konferencji na temat zdrowia reprodukcyjnego. Następnie Mary udała się na lotnisko, gdzie pokazano jej duńskie samoloty transportowe C-130 Hercules wykorzystywane przez żołnierzy w trakcie ich misji.

 Zdjęcia: twitter, kongehuset, newmyroyal

4 komentarze:

 1. No właśnie! Ja też zastanawiałam się dlaczego nie było Mary. ładna sukienka- moim zdaniem nawiązująca tkaniną i kolorem do ubioru lokalnych kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 2. To była oficjalna podróż czy traktowana jako prywatna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie była prywatna wizyta Ani też oficjalna, bardziej można to nazwać oficjalnym wyjściem, ale poza granicami kraju jak choćby udział księżnej w forum OECD w Paryżu

   Usuń
  2. Ok dzięki za odpowiedź

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga