niedziela, 22 października 2017

Odwołano podróż księżnej + co nowego u rodziny książęcej?

Księżna Mary w towarzystwie minister Ulli Tornaes miała się w poniedziałek udać do Senegalu. Niestety jak podaje Duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wizyta została odwoła ze względów bezpieczeństwa, gdyż ryzyko jest zbyt duże.
Księżna odwiedziła już Senegal w listopadzie 2015 roku. W przyszłym tygodniu Mary miała wziąć udział w konferencji na temat małżeństw dzieci w krajach Afryki Zachodniej. W Senegalu 32% dziewcząt wychodzi za mąż, zanim ukończy 18 lat.
Minister Tornaes określa irytującym to, że wraz z księżną nie mogą uczestniczyć w konferencji. "Dziewczyny i kobiety na całym świecie mają prawo decydować o własnym życiu i własnym ciele" - mówi minister.
W ramach przygotowań do tej konferencji obie panie uczestniczyły w zeszłym miesiącu w konferencji w jednej ze szkół w Roskilde o czym możecie przeczytać tutaj.


Księżna po krótkim odpoczynku po 5-dniowej wizycie w Japonii wraca do swoich obowiązków i już w środę ma zaplanowane dwa spotkania. 

*****


1 listopada do księgarń ma trafić nowa, autoryzowana biografia księcia Fryderyka, o której pisałam na blogu już wcześniej. W książce będzie można znaleźć wywiady z najbliższymi księcia m.in królową Małgorzatą i księżną Mary

*****


Książę Fryderyk 26 października uda się do Tajlandii, gdzie będzie reprezentował swoją matkę i Danię na kreacji króla Bhumibola Adulyadeja.

*****


Niedawno duńscy dziennikarze dotarli do prywatnego profilu księżniczki Isabelli na jednym z portali społecznościowych. Dwór królewski wydał w tej sprawie krótki komunikat z prośbą o uszanowanie prywatności. "Dzieci w rodzinie królewskiej, jak każde inne, mają prawo do życia prywatnego i jak każde inne  powinny się nauczyć jak używać mediów społecznościowych. Niestety materiały z prywatnego, zamkniętego konta zostały udostępniony i zbadamy jak do tego doszło."

*****


Jesień dotarła do Danii, więc dwór królewski podzielił się serią zdjęć królewskich posiadłości.

 Zdjęcia:kongehuset, twitter

3 komentarze:

 1. Przepiękne,romantyczne. Tylko brakuje u nich słońca: (
  Myślę,że prywatności w sieci nie sposób zachować,po prostu z zasady nie istnieje.
  Z chęcią przeczytałabym taką biografię z potwierdzonym informacjami. Ale chyba nie ma szans na polskie wydanie. Może choć tłumaczenie fragmentów? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia są przepiękne. Widzę, że jest to tradycja udostępniania przez dwór fotografii królewskich posiadłości w różnych porach roku.
  Nie dziwi mnie to, że księżniczka Isabella ma konto na portalu społecznościowym. Myślę, że jak każde dziecko chce spróbować różnych rzeczy. Przykre jest to, że ktoś to wykorzystał.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga