wtorek, 3 października 2017

Otwarcie Parlamentu

Dziś rodzina królewska uczestniczyła w uroczystej sesji parlamentu otwierającej nowy sezon po wakacyjnej przerwie. Otwarcie parlamentu odbywa się zawsze w pierwszy wtorek października. Na uroczystości pojawiła się księżniczka Benedikte'a, książę Joachim i księżna Marie, książę Fryderyk i księżna Mary oraz królowa Małgorzata. Co ciekawe w czasie powitania się królowej z reszta rodziny można było zauważyć, że tylko synowe, Mary i Marie, przed nią dygają,
W czasie pierwszego posiedzenia wybrano przewodniczącego Parlamentu i czterech wice-przewodniczących, po czym premier Lars Lokke Rasmussen wygłosił przemówienie otwierające. Wszystkiemu przyglądała się rodzina królewska z loży.


Mary wybrała dziś płaszcz od Claesa Iversena, który nosiła w czasie wizyty belgijskiej pary królewskiej. Do tego kopertówkę od Carlend Copenhagen i szpilki od Prady. Całość uzupełniał fioletowy toczek.

 Zdjęcia: kongehuset,twitter,newmyroyal, dailymail

9 komentarzy:

 1. nie podoba mi sie krolowej toczek.bezguscie

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary pięknie i elegancko królowa no cóż... powiedzmy w swoim stylu ;) mam pytanie od kogo panie dostają te bukiety? Są śliczne <3
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bukiety wręczali posłowie, osoby specjalnie wydelegowane, które witały rodzinę królewską

   Usuń
 3. Bardzo lubię ten płaszczyk. Jest elegancki i pasuje do wszystkiego. Zestaw nude szpilek i okrągły toczek jest już tradycyjny dla tej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary wygląda pięknie, a królowa znowu ma kosmiczne nakrycie głowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Mary świetnie a królowa no cóz- w swoim stylu i z antenką na głowie :)
  ania_l royal

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrzcie artykuł który znalazłam https://kobieta.wp.pl/ksiaze-danii-nowym-justinem-trudeau-6126419667265153g. Ze książę Frederic jest coraz bardziej popularny od Justina. Ja uważam że Frederic jest jak najbardziej przystojny i pożądany i może zastąpić Justina. Ogólnie obaj są przystojni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za link, ale fajnie, że wszystkie inne zdjęcia księcia Fryderyka są z wizyty w Polsce

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga