wtorek, 10 października 2017

Wizyta w Japonii - dzień III


Dziś para książęca rozdzieliła się. Książę odwiedził Higashi-Matsushima, a księżna udała się go Funabashi.
Fryderyk udał się do miejscowości, którą w 2011 roku nawiedziło tsunami i którą odwiedził 6 lat temu. Na poczatku udał się do szkoły podstawowej Naruse Oka i spotkał się z dziećmi, które poznał w czasie poprzedniej wizyty, zagrał również z nimi w piłkę nożną.
Następnie udał się udał się do nowo wybudowanego Nobiru Citizen Centre, gdzie obejrzał wystawę "Denmark Calligraphy" oraz miał okazję samemu spróbować sztuki kaligrafii. Spotkał się tam z grupą "Stichgirls", która zajmuje się duńskim haftem. 
Ostatnim punktem wizyty był Earthquake Memorial Park, gdzie książę złożył kwiatu ku pamięci ofiar tsunami z 11 marca 2011 roku.W tym czasie księżna odwiedziła park im. Hansa Christiana Andersena, gdzie przyszło ponad 1000 uczniów z okolicznych szkół, aby zobaczyć Mary.
Następnie udała się na Targ Nordycki, zainspirowany skandynawskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. 
Później w towarzystwie minister kultury, Mette Boch zainaugurowała nowy plac zabaw oraz Mary posadziła drzewa, a później panie udały się pod pomnik H.C. Andersena.
Ostatnim punktem było Muzeum Dziecięce, gdzie księżna obejrzała spektakl przygotowany przez dzieci, a na koniec zjadła lunch z burmistrzem miasta Toru Matsudo.


Wieczorem po powrocie do Tokio para książęca udało się do Japońskiego Archiwum Narodowego, gdzie towarzyszył im książę Naruhito. Zobaczyli wystawę "Japonia i Dania: Zapis Historycznych Stosunków". Wystawa składa się z ponad 80 cennych dokumentów i materiałów. M.in. dokumenty z pierwszej wizyty księcia Fushimi w Danii.Wieczorem księżna nosiła sukienkę od Stine Goyi o ciekawym wzorze oraz szpilki Gianvito Rossi.*****


Gdy rodzice udali się w daleką podróż, książę Christian oraz księżniczka Josephine i książę Vincent udali się na premierę przedstawienie do Tivoli.

 Zdjęcia: kongehuset, twitter, newmyroyal, tumbrl

5 komentarzy:

 1. Sukienka w kwiaty przypomina mi tę księżnej Kate z Singapuru z 2012r.Tamta miała lepszy krój. Moim zdaniem coś jest nie tak z dekoltem,nie pasuje Mary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kreacje, zachwyciła mnie zwłaszcza wieczorna

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnia informacja szoook. Taki dorosły juz Christian się wydaje. Tylko patrzeć jak wkrótce pójdzie na studia, będziemy śledzić ślub. Aż zapomniałam co miałam o Mary napisać, a ze trochę fason nie za bardzo ale tak to ciesze się ze wybrała coś z motywu panującego do tamtejszych klimatów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary znów pięknie fajnie że każdego dnia prezentuje zupełnie różne stylizacje
  Szkoda tylko że zabrakło Masako liczyłam że podczas tej wizyty będziemy ją częściej oglądać
  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga