sobota, 16 marca 2019

Wizyta w Teksasie - dzień III

Ostatniego dnia wizyty w Teksasie księżna Mary udała się do Texas Medical Center, który jest największym na świecie kompleksem szpitalnym z ponad 100 000 pracownikami i kilkoma wiodącymi na świecie programami leczenia. Po przybyciu księżna została powitana przez dyrektora generalnego placówki Williama McKeona. W czasie wizyty podpisano umowę o współpracy zdrowotnej między Danią i Teksasem. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja możliwości współpracy między Danią i Teksasem oraz ich wspólnych interesów strategicznych w dziedzinie zdrowia, logistyki biotechnologicznej i szpitalnej.

Tego dnia księżna wybrała bluzkę od Munthe i spódnicę Hugo Bossa.


Następnie księżna udała się na konferencję energetyczną CERAWeek, podczas której duńskie firmy energetyczne i naukowcy omówiły rozwiązania energetyczne przyszłości.
Od momentu powstania w 1983 roku CERAWeek stała się wiodącą na świecie konferencją poświęconą energii, w której bierze udział ponad 4000 liderów i decydentów.
Podczas konferencji Mary wygłosiła przemówienie.


Po południu Mary otworzyła wystawę  "Statecraft: Selections from the Jewelry Collection of the Danish Arts Foundation" w Houston Center for Contemporary Craft. Wystawa prezentuje rozwój duńskiej sztuki jubilerskiej od połowy XX wieku do dnia dzisiejszego. Wystawa prezentuje specjalną sekcje biżuterii Statens Kunstfonds i jest wspierana przez Danish Arts Foundation.

Zdjęcia: zimbio, facebook, twitter, styleandroyals

7 komentarzy:

 1. Thank you for your blog. I love Crown Princess Mary and would like to follow her more closely. I just discovered this blog last week. I appreciated your coverage of her Texas trip. She is involved in so many things and is using her platform to do good. Plus, she has a wonderful sense of fashion and dresses impeccably!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. It's very nice to read comments like this. Thank you

   Usuń
 2. Bardzo ładnie wygląda i godnie reprezentuje monarchię i raz swój kraj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesłychanie stylowe połączenie błękitnej spódnicy i koszuli w groszki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna z moich ulubionych stylizacji Mary

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się ta stylizacja księżnej Mary :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga