piątek, 12 października 2018

68. sesja komitetu regionalnego WHO

Jako patron regionalnego biura WHO dla Europy 17 września księżna Mary poleciała do Rzymu, by wziąć udział w otwarciu 68. sesji WHO European Region. Po przybyciu księżna została przyjęta przez dyrektor regionalną WGO, dr. Zsuzsannę Jakab.
Posiedzenie Komitetu Regionalnego pozwala ministrom zdrowia, przedstawicielom 53 państw członkowskich Europejskiego Regionu WHO, a także partnerom i zainteresowanym stronom omawiać kwestie zdrowotne o dużym znaczeniu dla regionu. Na tegorocznym spotkaniu uwaga skupiła się na takich tematach jak zdrowie mężczyzn, szczepienia, ochrona ekonomiczna oraz poprawa gotowości i reagowania na zdrowie publiczne.
W posiedzeniu wziął udział m.in. premier Włoch Giuseppe Conte i dyrektor generalny WHO Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Księżna wygłosiła przemówienie na temat roli zdrowia mężczyzn. Podkreśliła, iż mężczyźni unikają badań kontrolnych, a o swoje zdrowie zaczynają dbać dopiero po urodzeniu ich dziecka.
Po oficjalnej części Mary spotkała się z grupą młodych studentów kierunków medycznych z delegacji Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studenckich (IFSMA), czyli forum, w którym omawiane są kwestie związane ze zdrowiem, edukacją i leczeniem.

Tego dnia księżna postawiła na biznesowy look, czyli sukienkę od Dolce&Gabbany, marynarki i torebki od Prady oraz szpilek Gianvito Rossi.

Zdjęcia: kongehuset, facebook, twitter, lestyledemary

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga