poniedziałek, 29 października 2018

Przyjęcie dla rządu

24 października królowa Małgorzata wydała tradycyjny bankiet w Pałacu Christiansborg dla rządu, parlamentu i duńskich parlamentarzystów w Parlamencie Europejskim. Przyjęcie takie odbywa się raz w czasie kadencji parlamentarnej. Tego wieczoru nie zabrakło również członków rodziny królewskiej. Przybyła księżna Mary - książę Fryderyk przybywał wtedy w Australii, gdzie dopingował weteranów na Invictus Games. Na przyjęciu pojawił się również książę Joachim i księżna Marie oraz księżniczka Benedikte.
Królowa zapewniła swoi gościom niezapomniane wrażenia. W trakcie posiłku wystąpiła sopranistka Signe Sneh Durholm i pianista Peter Møllerhøj, a później komik i satyryk Søren Østergaard znany jako Smadremanden. A później w Sali Rycerskiej trwały tańce do białego rana, a bal otworzyła sama królowa.
Pierwszy taki bankiet odbył się w 1958 roku, kiedy to król Frederik IX i królowa Ingrid zaprosili 500 gości na przyjęcie w pałacu, w którym uczestniczyła również 18-letnia następczyni tronu księżniczka Małgorzata. Tradycja ta została również zachowana przez królową Małgorzatę. Ostatni taki bal odbył się w 2014 roku.

Księżna Mary wybrała tego wieczoru suknię od Jespera Hovringa oraz swoją ślubną tiarę. Zdjęcia: kongehuset, twitter, dailymmail, newmyroyal

4 komentarze:

  1. Mary wyglądała wspaniale uwielbiam tę suknię ❤

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgodnie z życzeniem mam ślubną tiarę i to z jakim "dodatkiem"-ta suknia jest jedną z najpiękniejszych,jakie ma Mary.Ale wszystkich przyćmiła królowa-jak wróżka z bajki.

    OdpowiedzUsuń
  3. What a fun dance!!!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga