wtorek, 16 października 2018

Wizyta w Nowym Jorku - dzień 2

Drugi dzień wizyty księżna rozpoczęła wcześnie rano. Mary otworzyła nowe biuro architektoniczne Henninga Larsena. Po przecięciu wstęgi księżna została oprowadzona po nowy biurze.
Następnie księżna wzięła udział w Concordia Summit na temat "Uwłasnowolnienia kobiet" zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Kobietami (ICRW). Ksieżna wygłosiła przemówienie na temat roli w ekonomii. "Dyskryminowanie kobiet to po prostu zła ekonomia. Przełamanie barier, które je powstrzymują, jest niezbędne dla nowoczesnej gospodarki, która zachęca do zrównoważonego wzrostu."
Później Mary udała się na posiedzenie UNFPA pod hasłem "Ochrona i praw kobiet i dziewcząt dotkniętych konfliktem", gdzie szczególnie uwzględniono sytuację kobiet w Sudanie Południowym i Jemenie. Księżna jest patronem UNFPA.
Po zakończeniu sesji Mary spotkała się z dyrektorem wykonawczym Funduszu Ludnościowego (UNFPA), Natalią Kanem.
Wieczorem księżna Mary oraz premier Lars Lokke Rasmussen pojawili się na wydarzeniu networkingowym "Danie: To więcej niż mały kraj - to duży pomysł". Celem wydarzenia jest wsparcie wysiłków eksportowych duńskich firm w Stanach Zjednoczonych i zaangażowanie ich w realizację Światowego Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Spotkanie odbyło się w SAP NextGen na 48 piętrze wieżowca Hudson Yards na Manhattanie. Głównym punktem było wręczenie Prins Henriks Export Prize, którą otrzymała Ilse Jacobsen. Następnie księżna spotkała się z kilkoma przedstawicielami duńskich firm, którzy przedstawili jej swoje nowatorskie pomysły. Carlsberg zaprezentował Snap Pack - nowe zbiorcze opakowanie puszek, które umożliwi redukcję plastikowych śmieci o 1200 ton rocznie.

W ciągu dnia księżna nosiła sukienkę od Hugo Bossa, marynarkę od Prady i szpilki Valentino. Natomiast na wieczór wybrała wzorzystą bluzkę Munthe, szpilki Christiana Louboutina oraz kopertówkę Carlend Copenhagen.


 Zdjęcia: kongehuset, twitter, newmyroyal, lestyledemary

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga