czwartek, 11 października 2018

Wizyta w Finlandii - dzień 2

14 września, czyli drugiego dnia wizyty w Finlandii księżna udała się do miasta Turku na zachodnim wybrzeżu Finlandii. Miasto jest bastionem przemysłu morskiego. Księżna odbyła tam wycieczkę po statku wycieczkowym Mein Schiff 2, który jest budowany w stoczni Meyer. Statek ma pomieścić ponad 2000 pasażerów. W rolę przewodnika wcielił się CEO Meyer Turku, Jan Meyer.Mary towarzyszyli przedstawiciele 10 duńskich firm morskich, które rozpoczną współpracę z fińską stocznią rejsową.
Kolejnym punktem była wizyta w Forum Marinum, gdzie księżna została przywitana przez burmistrza Turku, Minna Arve. Po czym Mary odsłoniła honorową tablicę przed wejściem do budynku na pamiątkę jej wizyty w Forum Marinum. Tam odbył się lunch, w którym uczestniczył również fiński minister handlu zagranicznego i rozwoju, Anne-Mari Virolainen. Po posiłku odbyło się spotkanie z duńskimi firmami tj. Kvadrat Nordhavn, DBI i Svend Frederiksen Maskinfabrik.
Na zakończenie wizyty księżna odwiedziła statek-muzeum Suomen Joutsen/ Swan of Finland. Został on zbudowany w 1902 roku. Najpierw należał do Francuzów, potem do Niemców, by w 1930 roku kupił go fiński rząd jako statek szkoleniowy dla fińskiej marynarki wojennej, a następnie służył w flocie handlowej.

Na drugą część dnia księżna wybrała bluzkę od Hugo Bossa, marynarkę z Zary i buty od MaxMary.

 Zdjęcia: kongehuset, facebook, twitter, newmyroyal

1 komentarz:

  1. Godne podziwu,jak Mary dostosowała się na ostatnią chwilę do typowo męskiego planu wizyty.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga