sobota, 26 stycznia 2019

"Aret i kongehuset 2018"

Jak co roku duńska telewizja DR przygotowała dokument "Aret i kongehuset 2018" przedstawiający najważniejsze wydarzenia mijającego roku w duńskiej rodzinie królewskiej, który możecie obejrzeć online (klik).
"Nie nie mógł się spodziewać, że rok 2018 będzie jednym z najbardziej dramatycznych w rodzinie królewskiej.Książę Henrik zmarł 13 lutego po krótkiej chorobie. W następnych dniach tysiące ludzi postanowiła pożegnać się z księciem, a późniejszy pogrzeb w kaplicy Pałacu Christiansborg dostarczył wiele łez i uśmiechów. 
Jednak ten rok to również szczęśliwe wydarzenia. Książę Fryderyk skończył 50 lat  w maju, a wielu prawdopodobnie na długo zapamięta przemówienie księżnej Mary dla męża. Przeżyj wszystkie najważniejsze momenty rodziny królewskiej w 2018, które skomentują Kåre Quist, Stephanie Surrugue, Tine Gøtzsche oraz prywatny kamerdyner księcia Henrika, który spędził z nim 30 lat."

2 komentarze:

  1. Dziwne wydawało mi się to przeplatanie relacji z śmierci i pogrzebu Henrika z urodzinami Frederika.Nie tyle mi chodzi o zaburzenie chronologii,co pewien brak refleksji i przeskakiwanie z tematu wesołego na smutny.Wydało mi się to być trochę bez szacunku dla zmarłego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten program jest dla mnie nudny, ponieważ nie ma napisów angielskich. Nie rozumiem co mówią i to mnie wkurza :/ Poza tym jest mało materiałów z rodzina królewską a więcej paplaniny.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga