czwartek, 3 stycznia 2019

Przyjęcia noworoczne dla sędziów Sądu Najwyższego, oficerów oraz korpusu dyplomatycznego

Tak jak każdego roku dziś królowa Małgorzata wydała kolejne przyjęcia noworoczne. Rano w pałacu Christiana VII w Amalienborg królowa w towarzystwie księcia Fryderyka i księżnej Mary przyjęła sędziów Sądu Najwyższego oraz oficerów Royal Life Guard i the Guard House Regiments.

Następnie królowa oraz para książęca udała się do pałacu Christiansborg, gdzie w sali rycerskiej odbyło się przyjęcie noworoczne dla korpusu dyplomatycznego. Na początku królowa Małgorzata wygłosiła przemówienie i złożyła wszystkim noworoczne życzenia. Później w imieniu ambasadorów głos zabrał ambasador Islandii Benedikt Bjarki Jónsson. Następnie szef protokołu duńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawił królowej i parze książęcej wszystkich 74 ambasadorów obecnych na dzisiejszej uroczystości. Po zakończeniu części oficjalnej królowa, książę i księżna udali się na kuluarowe rozmowy. Mary miała okazję porozmawiać m.in. z ambasadorem Kenii i Rumunii.

Dziś księżna wybrała suknię od Heartmade, którą na przyjęcie noworoczne po raz pierwszy założyła w 2008 roku, lecz w 2017 roku poddała ją modyfikacji. 

Sędziowie Sądu NajwyższegoZdjecia: kongehuset, dailymail, twitter, newmyroyal, billetbladet

8 komentarzy:

 1. Mary wygląda przepięknie :)  ksiezna-meghan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam tę suknię z zeszłego roku jest śliczna chociaż przed przerobka podobała mi się bardziej

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię za bardzo tej sukienki ale skoda ogółem że tylko w pierwszy dzień są tiary ciekawe co Mary założy dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza wersja fajniejsza, a jak myślicie kto pojawi się w Grecji na weselu Theodory bo ktoś na pewno bo chyba są bliska rodzina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jeśli żadne obowiązki nie staną im na drodze to cała rodzina królewska, czyli królowa i obie pary książęce, pojawi się w komplecie.

   Usuń
 5. Wolę zdecydowanie tę wersję od pierwszej i znając Mary jeszcze nie raz się w niej pojawi na bankietach noworocznych,bo lubi na nich dużo powtarzać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie jestem fanka tej sukni w ani jednej ani drugiej wersji, chociaż Mary prezentuje się w niej ok :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam pierwszej wersji, ale w tej wygląda jak bogini. Uważam Mary za najlepiej ubraną księżną. Łączy tradycję, nowoczesność i klasę w jednym . Do tego pięknie nosi stroje.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga