czwartek, 24 stycznia 2019

Inauguracja CEO Agenda 2019 w Davos

Jako patron Global Fashion Agenda księżna Mary wzięła udział wczoraj w sesji okrągłego stołu z okazji inauguracji CEO Agenda 2019 dla branży modowej. 
Inauguracja odbyła się podczas dorocznego szczytu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
CEO Agenda 2019 koncentruje się na przeciwdziałaniu zmianom klimatu i jest rozwijany we współpracy z firmami modowymi m.in. ASOS, H&M Group, Kering, Nike.
Wydarzenie zgromadziło kilku dyrektorów generalnych z branży modowej i innych pokrewnych branż i miało na cele omówienie sposobów zrównoważonego rozwoju mody.
Księżnej towarzyszyła CEO Global Fashion Agenda Eva Kruse.
W związku z inauguracją księżna powiedziała: "CEO Agenda 2019 jest wkładem branży mody w Davos, aby przyczynić się do globalnego zrównoważonego programu. Jestem dumna z bycia patronem organizacji, która wzywa do współpracy międzybranżowej i nalega, aby przyszłość dla branży modowej była zrównoważona". 
Global Fashion Agenda to forum zrównoważonego rozwoju dla najlepszych menedżerów branży mody i decydentów, których celem jest zmobilizowanie systemowych zmian w sposobie, w jaki światowa branża odzieżowa produkuje, sprzedaje i konsumuje odzież. Branża modowa jest jedną z największych na świecie gałęzi przemysłu, ale także jedną z najbardziej zasobochłonnych na świecie, z ogromnym zużyciem energii, chemikaliów, wody i dużą siłą roboczą.
Forum stoi za corocznym raportem branżowym "Pulse of the Fashion Industry" oraz światowym szczytem, ​​Copenhagen Fashion Summit, który skupia kluczowych interesariuszy z całego światowego przemysłu modowego, polityki, środowisk akademickich i zainteresowań, aby ustalić porządek przyszłych prac.

 Zdjęcia: kongehuset, twitter

2 komentarze:

  1. Dobrze by było,żeby te założenia naprawdę się zrealizowały,żeby firmy nie produkowały ton ubrań na jeden sezon rękami wykorzystywanych pracowników o niskiej jakości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Założenia bardzo słuszne, godne poparcia! Znowu siwy :) Pierwsze zdjęcia bajka :P

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga