wtorek, 15 stycznia 2019

Koncert ku pamięci księcia Henrika + specjalna darowizna Fundacji Mary


20 lutego minie rok od pogrzebu księcia Henrika. W związku z tym królowa Małgorzata postanowiła zaprosić rodzinę i bliskich przyjaciół księcia Henrika na koncert w Pałacu Fredensborg.
Na koncercie wystąpi Duńska Akademia Muzyczna, a przygotowany repertuar będzie odzwierciedlał całe życie księcia.

******


Coroczna specjalna darowizna Fundacji Mary w wysokości 50 000 dolarów trafi do centrum kryzysowego dla kobiet w Afganistanie. Księżna w listopadzie w czasie obchodów Dnia Dziecka wysłuchała relacją afgańskiego reportera Simona Jana o trudnej sytuacji Fatimy, którą rodzice sprzedali dużo starszemu mężczyźnie,  a pomoc uzyskała dopiero w centrum kryzysowym.
Co roku darowizna przyznawana jest projektom lub organizacjom, które wykazały szczególny potencjał.
W centrum kryzysowym pod tajnym w Kabulu obecnie mieszka prawie 70 kobiet i dzieci Uciekli przed brutalną przemocą i zostali odcięci od świata zewnętrznego z powodu ryzyka, że zostaną zabici przez swoje rodziny. Mary Akrami jest kobietą stojącą za centrum, które jest jednym z nielicznych miejsc, w którym afgańskie kobiety mogą szukać pomocy.
"Prawa kobiet w Afganistanie są pod presją na wielu poziomach. Afgańskie kobiety walczą z wyniszczającymi i silnymi normami społecznymi, które czynią je bezsilne. Mary Akrami poświęciła swoje życie pomocy kobietom i ich dzieciom i jest silną rzeczniczką w walce o zmianę warunków dla kobiet w Afganistanie. Wymaga to wielkiej odwagi, gdyż jednocześnie uczynił ją celem dla tych, którzy nie chcą zmian. Dzięki specjalnej darowiźnie Fundacji Mary chcemy wesprzeć jej imponującą i wspaniałą pracę"- wyjaśnia księżna.
Centrum kryzysowe dla kobiet jest częścią niezależnego Centrum Rozwoju Umiejętności dla kobiet w Afganistanie i zostało założone w 2003 roku przez Mary Akrami jako pierwsze w kraju centrum kryzysowe dla kobiet.

*****

Stylizacja grudnia:

3 komentarze:

 1. Koncert będzie prywatny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prowadzony jest proces akredytacyjny, więc media będą obecne. Ale na sam koncert wstęp będą miały tylko osoby zaproszone

   Usuń
 2. Super sprawa z tym koncertem, królowa postanowiła z uśmiechem wspominać męża!
  Mam nadzieję, że będzie jakaś retransmisja w necie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga