środa, 16 stycznia 2019

Royal Run powraca! + więcej

W 2019 roku książę Fryderyk znów spotka się kolejny raz z Duńczykami w butach do biegania. 
W ubiegłym roku w maju ponad 70 000 Duńczyków w pięciu największych miastach uczestniczyło w Royal Run, które odbyło się w związku z 50. urodzinami księcia Fryderyka. W tym roku organizatorzy chcą powtórzyć ten sukces i tegoroczny Royal Run odbędzie się 10 czerwca w Aarhus, Aalborg i Kopenhadze/Frederiksberg. W Ronne na Borholmie również odbędzie się bieg, jednak zabraknie tam księcia.
W związku z ogłoszeniem Royal Run 2019 książę powiedział: "Nie mogę się doczekać, wraz z resztą Danii, spędzić dzień w charakterze sportowym. Mam nadzieję, że wiele osób będzie chciało ponownie rzucić sobie wyzwanie i przenieść się w piękne wydarzenie w całym kraju. Ostatni rok był fantastyczny. Będę zachwycony tym, jeśli w tym roku pojawi się wielu "weteranów", ale także nowicjuszy."
Royal Run nie jest klasycznym biegiem z końcowym czasem. Możliwy jest bieg lub chód na wszystkich dystansach, a rodziny, które chcą zabrać wózek na trasę są szczególnie mile widziane. W tym roku po raz pierwszy Royal Run wystartuje już 1 czerwca, gdy książę pobiegnie w biegu na Wyspach Owczych. Natomiast 10 czerwca książę pobiegnie milę w Aarhus, a dzień zakończy biegiem na 10 km w Kopenhadze / Frederiksberg. W tym roku również księżna Mary weźmie udział w biegu. Księżna pobiegnie 5 km w Aalborg.
Poniżej nagranie z udziałem księcia, który ogłosił Royal Run 2019.

*****

Księżna Mary miał dziś zaplanowane dwa wyjścia w Jutlandii, jednak ze względu na problemy techniczne z samolotem i nie możność dotarcia na czas księżna musiała odwołać spotkania.
Księżna miała dziś otworzyć nowy oddział psychiatryczny  Szpitala Uniwersyteckiego w Aarhus, lecz w ostatniej chwili przekazano informację, iż księżna nie dotrze na miejsce.
SAS, czyli jednostka zajmująca się bezpieczeństwem rodziny książęcej,  nie była w stanie usunąć problemu, więc zaplanowany lot z Kopenhagi do Tirstrup nie odbył się.
Możliwe jest, że otwarcie zostanie przełożone na inny termin.

4 komentarze:

 1. Hej!
  Zapraszam cię na mojego nowego bloga o Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej:
  https://royalsiblingfromsweden.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, mam nadzieję, że te problem to nic poważnego :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za niespodzianka z tym biegiem, bardzo się cieszę, że odbędzie się ponownie! Mam nadzieję, że taki bieg na stałe wpisze się do kalendarza książęcej rodziny i Duńczyków, w końcu to świetny sposób na promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że bieg będzie powtórzony :) Szkoda, że mary nie dotarła na miejsce :(

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga