czwartek, 31 stycznia 2019

Wizyta w Domu Wolontariuszy i Sager der Samler + Inauguracja Roku Kulturalnego

Wczoraj księżna Mary spędziła pracowity dzień w Aarhus. Księżna jest patronką Europejskiej Stolicy Wolontariatu, czyli właśnie Aarhus. Dlatego też odwiedziła szereg inicjatyw prowadzonych przez wolontariuszy.
Najpierw Mary odwiedziła Dom Wolontariuszy Trøjborg, gdzie wzięła udział w zajęciach prowadzonych w ramach inicjatywy "Baw się w domu opieki". W wybranych domach opieki rodzice będący na urlopie macierzyńskim wraz ze swoimi dziećmi mogą raz w tygodniu spotkać się z mieszkańcami tych ośrodków.W Aarhus program realizowany jest w 10 domach opieki.
Księżna również włączyła się do zabawy i nosiła na rękach sześciomiesięczną Cirkę Diget. 


*****


Po południu księżna odwiedziła inicjatywę "Sager der Samler", wspólnotę obywateli, którzy wspierają się nawzajem w rozwiązywaniu codziennych problemów. Podczas wizyty wprowadzono Mary w różne realizowane inicjatywy m.in. pralnię dla osób niepełnosprawnych lub kawiarnię z nadwyżką żywnością.


*****


Zaś wieczorem księżna wzięła udział w inauguracji roku kulturowego Dania-Korea Południowa w Kunsthal. Po przybyciu Mary została przywitana przez dyrektora administracyjnego Kunsthal, Iben Mosbaek oraz dyrektora artystycznego, Jacoba Fabriciusa. Celem tego roku kulturalnego jest wzmocnienie i odnowienie dialogu i więzi kulturowych z Koreą Południową, a także z Japonią i Chinami. Podczas wizyty księżna zobaczyła wystawę prac południowokoreańskiego artysty Kim Beoma. W uroczystości uczestniczyła również Minister Kultury Mette Bock.

Zdjęcia: kongehuset, newmyroyal, hello, bt,twitter, billetbladet

3 komentarze:

 1. Słodkie są te obrazki z zabaw z dziećmi.
  Piękne rękawy bluzki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bluzka w pawie pióra, chyba nie jest nowa.
  Mary świetnie bawiła się z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, bluzkę tę Mary w zeszłym roku miała na sobie w czasie kolacji u duńskiego ambasadora we Francji

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga