sobota, 5 lutego 2022

Podsumowanie miesiąca: czerwiec 2021

 Martin Høien
1 czerwca Mary Fonden rozpoczęła inicjatywę "Fantastyczne Festiwale Piłkarskie, której celem jest gromadzenie Duńczyków wokół piłki nożnej w lokalnych społecznościach, gdy męska reprezentacja brała udział w Mistrzostwach Europy.
Pierwszy raz w Danii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a trzy domowe mecze reprezentacji mężczyzn stanowiły ramy lokalnych imprez piłkarskich, gdzie Duńczycy spotykali się tam. Inicjatywa "Fantastyczne Festiwale Piłkarskie" powstała we współpracy z DBU i DR oraz przy wsparciu Østifterów.
"Niedługo musimy stanąć razem, by wesprzeć naszą narodową drużynę, jeśli chodzi o walkę o złoto tutaj w Parken. Po okresie społecznego dystansu wielu z nas potrzebuje tego, potrzebuje: spotkać się i być razem, aby być podekscytowanym, kibicować i składać hołd naszej drużynie narodowej" powiedziała księżna Mary w filmie nagranym w Parken.
"Wszyscy musimy być częścią społeczności. A jedną rzeczą, która naprawdę może nas zjednoczyć, jest to, że stoimy razem, aby dopingować w czerwonych i białych kolorach. Dlatego zapraszamy wszystkich na Fantastyczne Festiwale Piłkarskie. Mam nadzieję, że pomogą wzmocnić społeczności, które są dla nas wszystkich tak ważne i których chcemy być częścią. Przynajmniej nie mogę się doczekać dołączenia".

Mary Fonden , DR, DBU i the Østifters
Mary Fonden , DR, DBU i the Østifters


2 czerwca księżna Mary zainaugurowała nowy budynek szpitala Nyt Herlev, który po siedmiu latach budowy został oddany do użytku. Wyremontowano nową izbę przyjęć oraz nowe centrum dla kobiet i dzieci. Centrum zaprojektowano z myślą o potrzebach całej rodziny, a na oddziale położniczym znajdują się pokoje jednoosobowe, jak i rodzinne. Dzięki czemu szpital powiększył się o 56 tys. m2, w których znajduje się blisko 300 pokoi. Natomiast wokół wygospodarowano szereg ogrodów i terenów zielonych. 
Księżna dokonała otwarcie przez przecięcie czerwonej wstęgi. W uroczystości wzięli również udział Minister Zdrowia Magnus Heunicke oraz Przewodnicząca Rady Regionalnej Sophie Hæstorp Andersen
Później księżna została oprowadzona po nowej placówce. Najpierw obejrzano pokoje dla pacjentów, izba przyjęć dysponuje ich 81 na każdym piętrze. Wszystkie są jednoosobowe, a ich okna wychodzą na tereny zielone. Następnie Mary obejrzała jedną z sal urazowych. Wycieczkę zakończono w ogrodach. Nowo utworzone tereny zielone muszą przyczyniać się do szybszej rekonwalescencji i doznań zmysłowych pacjentów szpitala. Ogrody są udekorowane różnymi tematami, a w związku z inauguracją księżna odwiedziła „Pusty Las”, który jest udekorowany jak bujny ogród z wysokimi drzewami i krzewami. Wokół ogrodu wyeksponowano kilka dębów z siatkami korzeniowymi i koroną, które w 2015 roku wykopano, aby zrobić miejsce dla nowego budynku.
Hanne Juul
Anders Helmer 
facebook/detdanskekongehus
Hanne Juul
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
Hanne Juul
facebook/detdanskekongehus
Hanne Juul
Hanne Juul

Następnego dnia wieczorem para książęca w pałacu Fryderyka VIII wydała kolację z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych między Danią a Estonią, Łotwą i Litwą.
W 1921 r. Dania oficjalnie uznała Estonię, Łotwę i Litwę oraz nawiązała stosunki dyplomatyczne z krajami bałtyckimi po uzyskaniu niepodległości przez te państwa w 1918 r. Ale w tym roku przypada także 30 rocznica odnowienia stosunków dyplomatycznych po opuszczeniu przez państwa bałtyckie Związku Radzieckiego w 1991 roku. ⁣
Podwójny rok rocznicowy mija na Konferencji Bałtyckiej w Kopenhadze, która odbywa się w we współpracy z Zagranicznym Przedsiębiorstwem Politycznym i Duńskim Instytutem Kultury.

Mary tego wieczoru postawiła na sprawdzoną sukienkę od Burberry.

Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset

4 czerwca księżna Mary jako patron Psykiatrifonden i SIND wzięła udział w koncercie symfonicznym "Mind the Music", który powstał we współpracy Odense Symphony Orchestra, Psykiatrifonden i SIND. Wśród inicjatorów koncertu znaleźli się znani kompozytorzy tacy jak Igor Stravinskij i Modest Musorgskij. Koncert ten miał podkreślić kreatywności w skomplikowanym umyśle ⁣
⁣„Mind the Music” to cykl sześciu koncertów symfonicznych, które dedykowane są wybranym kompozytorom, którzy wzbogacili wspólny skarb kultury z pola krzyżowego pomiędzy trudnym i chorym umysłem. Koncert, którego reżyserem był Pierre Bleuse, najpierw zaprezentował "Pulcinella Suite", Igora Strawińskiego, po którym solista Jean-Efflam Bavouzet wykonał koncert fortepianowy, skomponowany przez Maurice'a Ravela. 
Orkiestra Symfoniczna Odense zakończyła drugą część koncertu „Exhibition Pictures” Modesta Musorgskija, który przez większość życia był nękany alkoholizmem. 

Martin Høien
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus

Następnego dnia księżna udostępniła kolejne zdjęcia w ramach akcji #ForNaturenWWF.
"Wiosną postanowiliśmy, że część naszego ogrodu we Fredensborgu stanie się dzikim ogrodem, w którym żyją wyłącznie duńskie gatunki. Poszło szybko, a na zdjęciu widać, jak pięknie się zrobiło. Śledzenie rozwoju jest ekscytujące, a teraz czekamy tylko na przybycie pszczół i motyli..⁣ " - napisała Mary.

10 czerwca pod hasłem "Dania osiągnie cele świata" Dansk Industri zorganizował konferencję World Goal Conference 2021. Księżna wygłosiła przemówienie otwierające na konferencji, które skupiło się na tym, jak Dania będzie pracować z 17. światowymi celami ONZ w przyszłości. ⁣⁣⁣ Na konferencji Minister Spraw Wewnętrznych i Mieszkalnictwa Kaare Dybvad Bek przedstawił nowy krajowy plan działania Danii na cele światowe ONZ, po którym szerokie grono przedstawicieli rządu, biznesu, organizacji interesów i społeczeństwa obywatelskiego uczestniczyło w debatach na temat rządowej akcji.
Po przybyciu do Dansk Industri księżna została przyjęta przez ministra spraw wewnętrznych i mieszkalnictwa Kaare Dybvada Beka, dyrektora generalnego DI Larsa Sandahla Sørensena oraz dyrektora międzynarodowego i dyrektora operacyjnego DI, Thomasa Busstrupa.⁣⁣
„Dzień dobry. Inaczej jest patrzeć na morze ludzi. Trochę denerwuję się i odczuwam niepokój związany z występem, ponieważ to nie jest ekran, na który patrzysz" - rozpoczęła swoje wystąpienie lekko stremowana Mary. W swoim wystąpieniu powiedziała m.in., jak bardzo cieszy się z nowego duńskiego planu działania na rzecz celów światowych, który został uruchomiony podczas konferencji.
Światowe cele, które zostały przyjęte przez światowych przywódców państw i rządów w 2015 roku, zobowiązują wszystkie 193 kraje członkowskie ONZ do rozwiązania kolejnych największych wyzwań świata. ⁣⁣
Od 2015 roku Mary jest głęboko zaangażowana w pracę na rzecz szerzenia się i realizacji światowych celów – zarówno w Danii, jak i za granicą. W zeszłym roku księżna wygłosiła przemówienie w Christiansborg na międzynarodowej konferencji „Dekada działania – zostało 10 lat”, która skupiła się na tym, jakie działania są potrzebne, aby osiągnąć 17 światowych celów ONZ przed 2030 rokiem. 

Martin Høien
Martin Høien
Martin Høien
Thomas Arnbo 
facebook/detdanskekongehus
Martin Høien

Podczas Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności ONZ 22 maja 2021 r. WWF uruchomił cyfrowy projekt, który miał na celu zbliżenie Duńczyków do natury.
Przez trzy tygodnie do 11 czerwca Duńczycy byli zachęcani do dzielenia się zdjęciami natury i doświadczeniami pod hashtagiem #ForNaturenWWF na Instagramie.
W trakcie projektu księżna co tydzień odbywała cyfrowe spotkanie z ekspertami WWF World Wide Fund for Nature, podczas których przeglądano zdjęcia z tygodnia. Zdjęcie pochodzi z jednego z tych spotkań.

WHO
11 czerwca księżna udostępniła post, w którym podsumowała kończący się projekt. "W ciągu ostatnich trzech tygodni wiele osób dzieliło się zdjęciami przyrody i historiami z Danii w ramach naszego projektu cyfrowego „Razem dla natury”. Wraz z panelem, który oprócz mnie składał się z sekretarza generalnego WWF World Wide Fund for Nature i biologów Thora Hjarsena i Thomasa Kirka Sørensena, brałam udział w oglądaniu twoich zdjęć, a na zakończenie wyróżniamy zdjęcie zimorodka 
Przeglądając kilka tysięcy zdjęć, doświadczam ogromnej różnorodności, jaką Dania ma w przyrodzie. Zarówno gatunków, siedlisk, pospolitych jak i rzadkich. Wszystkie zdjęcia pokazują Twoje ogromne zaangażowanie w projekt i to, że natura coś dla nas znaczy. Dziękuję bardzo za umożliwienie reszcie z nas zobaczenia i poznania nowych stron naszego kraju. ⁣.
Moje ostatnie zdjęcie zostało zrobione w tym samym miejscu co w zeszłym tygodniu. A jaką różnicę może zrobić tydzień. Nareszcie pszczoły znalazły swoją drogę. Każdego dnia doświadczasz czegoś nowego w naturze - więc moje wezwanie musi brzmieć: jedź na przygodę w zieleni i zdobądź wiedzę o naszej pięknej przyrodzie!⁣"


12 czerwca księżna wzięła udział w imprezie ulicznej z Rødovre i rozegrała mecz piłki nożnej z mieszkańcami. 
Impreza uliczna odbyła się w ramach inicjatywy Mary Fonden „Fantastyczne festiwale piłkarskie”, która ma na celu zebranie Duńczyków w lokalnych społecznościach w związku z udziałem reprezentacji Danii mężczyzn w Mistrzostwach Europy.
Mary Foundation zainicjowała akcję wraz z DBU, DR i Østiftne.
Na osiedlowej drodze w Rødovre mieszkańcy wykorzystają Mistrzostwa Europy jako okazję do ponownego spotkania i poznania nowych sąsiadów po długim okresie izolacji społecznej w wyniku sytuacji z COVID-19.

Steen Brogaard
Steen Brogaard
Steen Brogaard
Steen Brogaard
Steen Brogaard
Steen Brogaard
Steen Brogaard
Steen Brogaard

Potem Mary pośpieszyła na stadion Parken w Kopenhadze, gdzie razem z mężem kibicowali reprezentacji w pierwszym meczu fazy grupowej, w którym Dania zmierzyła się z Finlandią. Mecz był niezwykle dramatyczne i nie mówię tu o emocjach sportowych. W pewnym momencie Christian Eriksen, piłkarz duński upadł na murawę. Jak się okazało zawodnik doznał zawału serca i potrzebna była natychmiastowa pomoc medyczna. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, lecz po wznowieniu gry Dania przegrała mecz 1:0. 

Ritzau / Scanpix
Ritzau / Scanpix
Ritzau / Scanpix
Wieczorem para książęca napisała kilka słów otuchy dla drużyny.  "Najważniejsze jest to, że Christian Eriksen dobrze się czuje w tych okolicznościach. Wzruszające było doświadczyć niesamowitego ducha drużyny i wsparcia zawodników i kibiców po wielkim strachu, jaki wszyscy dostaliśmy" - para książęca.

16 czerwca księżna Mary zainaugurowała działanie nowo wybudowanego hospicjum dziecięcego i młodzieżowego, Strandbakkehuset. 
Hospicjum, które mieści się w Rønde na Djursland, jest uhonorowane Budynkiem Zdrowia Roku 2021. Na inauguracji księżna symbolicznie przecięła wstęgę, po czym nad nowo otwartym budynkiem wypuszczono balony.
Strandbakkehuset oferuje opiekę i leczenie dzieciom i młodzieży z chorobami zagrażającymi życiu, a także ich rodzinom. Hospicjum jest zbudowane w kompleksie razem z Hospicjum Djursland, które przeznaczone jest dla dorosłych. Tutaj zakwaterowanie oferowane jest dla całej rodziny w oparciu o nastawienie, że wszystkie dzieci i młodzież, bez względu na to, jak krótkie może być ich życie, powinny mieć jak najlepsze możliwości, aby wyciągnąć jak najwięcej ze swojego życia - rozwojowego i społecznego. Wraz z otwarciem Strandbakkehuset, Dania ma teraz osiem hospicjów dla dzieci i młodzieży, cztery w zachodniej i cztery we wschodniej Danii.
16-letnia Noa Lindgaard Liljegren, która właśnie wprowadziła się z rodziną, wręczyła kwiaty księżnej i jeden z czterech domów rodzinnych Strandbakkehuset.
Strandbakkehuset przyjął pierwsze rodziny w grudniu 2020 roku. Przewodniczący Rady Regionalnej Anders Kühnau, dyrektor hospicjum Dorit Simonsen i prezes zarządu Jørgen Keinicke oprowadzili księżną po nowo wybudowanym budynku. Podczas zwiedzania pokazano pokój sensoryczny, domy rodzinne i plac zabaw na świeżym powietrzu.

Mikkel Berg Pedersen, Region Midtjylland
Mikkel Berg Pedersen, Region Midtjylland

Mikkel Berg Pedersen, Region Midtjylland
Hanne Juul
Hanne Juul
Mikkel Berg Pedersen, Region Midtjylland
Mikkel Berg Pedersen, Region Midtjylland
Hanne Juul
Mikkel Berg Pedersen, Region Midtjylland
Hanne Juul

17 czerwca reprezentacja Danii rozegrała drugi mecz, tym razem z Belgią. Na trybunach Belgom kibicował król Phillipe, natomiast Duńczyków para książęca, książę Christian oraz książęta: Felix i Nikolai. Niestety doping gospodarzy nie pomógł i reprezentacja ulegała Belgom 2:1.
W 10. minucie meczu oddano hołd Christianowi Eriksenowi, kibice stawili i zgotowali mu gromkie brawa. Eriksen gra z numerem 10 w reprezentacji narodowej. 

Ritzau Scanpix
Ritzau / Scanpix

18 czerwca księżna odwiedziła Centrum Opieki Näldebjerg. "Nasze bliskie relacje są dla nas tak ważne jako ludzi! Po raz kolejny utwierdziło mnie, to gdy wraz z Ministrem ds. Społecznych i Osób Starszych odwiedziłam Centrum Opieki Näldebjerg i rozmawiałam z mieszkańcami, krewnymi, personelem i wolontariuszami o planach, izolacji i pustce, które przerabialiśmy przez ostatni rok. Ale to był też rok kreatywności i rekonstrukcji, a teraz na szczęście znów zaplanowano wiele wspaniałych wydarzeń i dobrych, wspólnych tradycji. Wspaniale było to zobaczyć! " - tak księżna podsumowała swoją wizytę.
Księżna i minister przybyli razem z wizytą, aby zaznaczyć, że codzienne życie w dużej mierze powróciło do normalności dla osób starszych w krajowych ośrodkach opieki po tym, jak przez ponad rok były dotknięte pandemią. Podczas wizyty Mary rozmawiała z mieszkańcami, krewnymi i personelem ośrodka opieki, który jest centrum kompetencji w zakresie demencji, o tym, jak wyglądało codzienne życie podczas pandemii i jakie działania miały miejsce w ciągu ostatniego roku. Rezydentka Ulla Møller Nielsen opowiedziała księżnej o życiu w Nældebjerg Plejecenter podczas zamknięcia. Rozmowa szybko przerodziła się w to, jak trudny był dla Ulli czas podczas pandemii, kiedy przez długi czas nie widziała swojego ukochanego syna Ove.
102-letnia Mary przywitała również księżną. "Rzadko spotyka się inną Mary. Więc to dobrze." - z uśmiechem skomentowała spotkanie.

Keld Navntoft, Kongehuset
 Hanne Juul
 Hanne Juul
Hanne Juul
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset

21 czerwca tuż przed kolejnym meczem Duńczyków dwór udostępnił zdjęcie księcia Fryderyka i księcia Christiana, którzy kibicowali drużynie na stadionie. "Marzenia żyją - mamy nadzieję na zwycięstwo!"  I tym razem się udało! Duńczycy pokonali Rosjan 4:1.


 Ritzau Scanpix
 Ritzau Scanpix

22 czerwca księżna Mary spotkała się z nową prezes Global Fashion Agenda, Federicą Marchionni, która opowiedziała o priorytetach GFA w praca, aby zapewnić bardziej zrównoważony przemysł modowy 
GFA to między innymi organizatorzy szczytu mody w Kopenhadze, który co roku gromadzi odpowiednie międzynarodowych interesariuszy, aby zapewnić zrównoważony rozwój jako strategiczny priorytet w branży. ⁣
Księżna uczestniczy w szczycie mody w Kopenhadze od 2009 roku. 

facebook/detdanskekongehus

Następnego dnia księżna uczestniczyła w wydarzeniu pod hasłem "Creative Summit" skoncentrowanym na duńskich kreatywnych rozwiązaniach, który odbył się w Industriens Hus w Kopenhadze.
Mary uczestniczyła w wydarzeniu i obserwowała prezentacje oraz dyskusję przy okrągłym stole na temat potencjału wzrostu duńskich firm w biznesach kreatywnych.
Dzięki „Creative Summit” Danish Industry i Creative Denmark stworzą platformę, która koncentruje się na potencjale wzrostu branż kreatywnych na arenie międzynarodowej, a jednocześnie stworzą wydarzenie oparte na wiedzy i networkingu, w którym kreatywni ludzie biznesu będą mogli inspirować się nawzajem swoimi obszarami działalności i modelami.
Po przybyciu księżna została przyjęta przez ministra handlu i przemysłu Simona Kollerupa, dyrektora i dyrektora operacyjnego DI Thomasa Bustrupa, prezesa zarządu Creative Denmark Mette Kynne Frandsen i dyrektora Creative Denmark Majkena Kalhave.
Wydarzenie, które było transmitowane na żywo przez Industriens Hus, rozpoczął je dyrektor i COO DI Thomasa Busstrupa oraz przewodnicząca Creative Denmark Mette Kynne Frandsen, po czym przemówienie wygłosił minister handlu i przemysłu Simon Kollerup.
Następnie zaprezentowano występ muzyczny o festiwalu Roskilde „Sounds Like Roskilde” oraz szereg prezentacji. Między innymi księżna wzięła udział w dyskusji przy okrągłym stole pod hasłem „Dlaczego kreatywność jest motorem wzrostu?”

facebook/detdanskekongehus
Hanne Juul
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
Hanne Juul

24 czerwca Mary Fonden opublikowała nagranie z zaproszeniem do udziału w biegu Fri for Mobberi.
"Dołącz do nas, kiedy Bamseven znów w tym roku przebiegniemy 1 km przeciwko nękaniu. W tym roku objeżdżamy cały kraj - będziecie biegać z nami?"30 czerwca księżna poleciała do Paryża, by wziąć udział w Generation Equality Forum. Rano księżna spotkała się z dyrektor generalną UN Women Phumzile Mlambo-Ngcuka i zastępcą dyrektora wykonawczego UN Women Anitą Bhatia. 


Równość płci jest punktem zwrotnym dla międzynarodowego szczytu Forum Równości Pokoleń, które w odbyło w Paryżu. Księżna Mary jest Honorowym Rzecznikiem Forum Równości Pokoleń i uczestniczyła w ceremonii otwarcia, której gospodarzem był prezydent H.E. Emmanuel Macron.
Szczyt jest zorganizowany przez Francję, Meksyk i UN WOmen z okazji 25. rocznicy deklaracji pekińskiej, która została uchwalona na 4. Światowej Konferencji ONZ na temat kobiet w 1995 roku. Szczyt był jednocześnie kontynuacją wirtualnego szczytu Generation Equality Forum Mexico, który odbył się w marcu tego roku, gdzie księżna opowiadała o kobiecym przywództwie.
Szczyt w Paryżu zgromadził szefów państw i rządów, ministrów, organizacji międzynarodowych, społeczeństwa obywatelskiego, młodych ludzi i przedsiębiorstw z całego świata, aby wspólnie wdrażać konkretne, ambitne i zrównoważone inicjatywy na rzecz osiągnięcia równości płci.
W otwarciu szczytu uczestniczył także minister pomocy rozwojowej Flemming Møller Mortensen.
Ceremonia otwarcia odbyła się w Carrousel du Louvre.
"To absolutnie kluczowe, by księżna miała głębokie zaangażowanie w tak ważny problem, jakim są prawa dziewcząt i kobiet. Niezwykle ważne dla mnie jako ministra jest to, że mamy taką współpracę i możemy wyjść ze głosem, który będzie zupełnie inny. Wspaniale jest też stać razem jako kobieta i mężczyzna, bo musimy też skupić się na tym, że my, mężczyźni, ponosimy naprawdę wielką odpowiedzialność na świecie, jak powiedział też prezydent Kenii: – Mężczyźni muszą podjąć tę walkę z kobietami. I dlatego bardzo się cieszę, że księżna ma to zaangażowanie i myślę, że bardzo dobrze ze sobą współpracujemy" – powiedział zadowolony i usatysfakcjonowany minister rozwoju po udanym szczycie.
facebook/detdanskekongehus
Martin Høien / ALLER FOTO & VIDEO
Martin Høien
Judith Litvine / MEAE 
Po udanym międzynarodowym szczycie Forum Równości Pokolenia, księżna poświęciła czas na rozmowę z BILLED-BLADET i pozowanie do zdjęć na Place de la Concorde w sercu Paryża.
"Minęło półtora roku od mojej ostatniej oficjalnej podróży do Indonezji. Wspaniale jest więc móc znowu podróżować. To bardzo krótki i intensywny dzień, ale bardzo się cieszę, że nadarzyła się okazja. Że doszliśmy do miejsca pandemii, gdzie świat znów zaczyna się cicho otwierać i mam nadzieję, że to będzie trwać dalej. Ale jestem szczególnie zadowolona, że możemy się spotkać, aby omówić podjęcie niezbędnych zobowiązań i partnerstw potrzebnych do znalezienia rozwiązań, których potrzebujemy, aby osiągnąć równość."
BILLED-BLADET zapytał księżną, co sądzi o szczycie.
"Wrażenia? Nadzieja i optymizm. Ale nadzieja nie wystarczy, ponieważ nadzieja nie jest strategią. Dlatego tak ważne było dzisiejsze spotkanie z Forum Równości Płci, które zgromadziło głowy państw, przywódców i decydentów z całego świata, aby zapewnić równe prawa, równe szanse kobietom i dziewczętom, które nie muszą się obawiać, że nie będą mogły żyć tak, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, że po prostu tworzymy równy świat dla kobiet, dziewcząt, mężczyzn i chłopców."
Czy wierzysz, że przyniesie to rezultaty?
"Musimy, bo bez nadziei nie moglibyśmy podejmować działania i obowiązku osiągnięcia tego wszystkiego, co obiecaliśmy kobietom i dziewczętom. I to nie tylko dla kobiet i dziewcząt, dla wszystkich ludzi"

Martin Høien
Martin Høien
 Martin Høien
Martin Høien
 Martin Høien
 Martin Høien

Przed powrotem do kraju, księżna Mary odbyła jeszcze prywatne spotkanie z pierwszą damą Francji, Brigitte Macron. Niestety z tego zdjęcia nie ma żadnych zdjęć.

Martin Høien

2 komentarze:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga