niedziela, 6 lutego 2022

Podsumowanie miesiąca: lipiec 2021

Ritzau Scanpix
Lipiec to zawsze miesiąc urlopowy dla rodziny książęcej, nie inaczej było w tym roku. Jednak z małymi wyjątkami, bo para książęca przerywała urlop, aby wspierać męską drużynę w piłkę nożną w czasie Mistrzostw Europy.

Na przełomie czerwca i lipca, gdy księżna Mary przebywała w Paryżu, książę Fryderyk zabrał dzieci na mini rejs na pokładzie Dannebrog. Po powrocie cała rodzina udała się na wakacje do Francji. Zatrzymali się w należącym do królowej zamku Château de Cayx na południu Francji.


3 lipca reprezentacja Danii rozgrywała kolejny mecz na EURO 2020, nie obyło się jednak bez drobnych problemów technicznych. "Technika zawiodła, ale dzięki Bogu za alternatywę. Pomimo rozmiarów, z ekscytacją uważnie (bardzo uważnie) śledzimy dzisiejszy wielki mecz.... . i wygląda dobrze!"  Dania pokonała Czechy 2:1. 7 lipca para książęca z księciem Christianem polecieli do Londynu, aby kibicować reprezentacji, która w półfinale zmierzyła się z Anglikami. 
Po przybyciu na Wembley Christian z rodzicami zapozował do pamiątkowego zdjęcia. "Właśnie dotarliśmy na Wembley. Jedność nas tu sprowadziła - i pokażmy im, że nie wracamy do domu, ale trzeba iść dalej. Dawaj Dania!"
Na trybunach obok pary książęcej i ich syna zasiadł m.in. książę William oraz premier Boris Johnson, z którymi oczywiście przywitali się.
Niestety nawet królewski doping nie pomógł i Dania pożegnała się z mistrzostwami. Anglicy wygrali 2:1. Zadowolony na pewno był książę William, który również był na meczu.  

facebook/detdanskekongehus
Ritzau Scanpix
Ritzau Scanpix
Ritzau Scanpix
Ritzau Scanpix
Ritzau Scanpix
Ritzau Scanpix

"Dziękujemy naszej reprezentacji za fantastyczne Mistrzostwa Europy. Mimo, że impreza się kończy (na razie!), to wszyscy jesteśmy dumni z niesamowitego występu, którego byliśmy świadkami. Dziękuję za walkę z sercem i dawanie wszystkiego co mogliście" - para książęca i książę Christian


11 lipca według doniesień hiszpańskiego czasopisma Semana para książęca wzięła udział w ślubie Leonore Sisseck i Carlosa del Rio. 
Ślub odbył się w klasztorze Santa Maria de Valbuena, a przyjęcie odbyło się następnie w pięknej i imponującej winnicy Petera Sissecka, Hacienda Monasterio, położonej w regionie Ribera del Duero. Przyjęcie weselne zorganizowano na świeżym powietrzu w namiotach, a wszystkich gości poproszono o wykonanie testów na koronowirusa.
Leonora Sisseck jest córką znanego winiarza Petera Sissecka i projektanta Britta Sissecka.
Para książęca gościła już wcześniej u Petera w 2019r. 
Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć klikając w link. Niestety na żadnym nie udało się uchwycić pary książęcej.

21 lipca księżną Mary wraz z dziećmi sfotografowano na pokładzie Dannebrog.

24 lipca rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. "Wszystkim duńskim sportowcom życzymy powodzenie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Choć nie jesteśmy obecni w Japonii, to uważnie śledzimy zawody z domu. Jesteśmy z Was dumni" - rodzina książęca.

Co ciekawe para książęca była zaangażowana w projektowanie nowej kolekcji olimpijskiej. Ubrania oczywiście w kolorach Dannebrogs, czyli biało-czerwonych uszyła marka Bestseller. W procesie projektowania książę i księżna podzielili się zadaniami, on odpowiadał za aspekt funkcjonalny, natomiast ona za aspekt estetyczny. Efekt końcowi na zdjęciu poniżej.

Książę Fryderyk z chorążymi. ©Getty Images

Na koniec miesiąca rodzina książęca udała się do Skagen, najdalej wysuniętego miasta na północ w Danii. Jest to popularne miasteczko rybackie, gdzie wiele Duńczyków ma swoje domki letniskowe. 

2 komentarze:

  1. Thank you for all your work in getting us caught up on Mary's activities. I hope you are doing well!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga