wtorek, 1 lutego 2022

Podsumowanie miesiąca: luty 2021

WHO
2 lutego książę Fryderyk wydał oświadczenie, iż Royal Run został przeniesiony na 12 września. Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 zdecydowano się przełożyć imprezę z maja na wrzesień. 
"Postanowiono ponownie przesunąć Royal Run do niedzieli 12 września, gdzie mamy nadzieję, że znów uda się zgromadzić tak wiele osób. W międzyczasie musimy zadbać o to, by ciało i dusza działały. Mam nadzieję, że wielu z Was wykorzysta czas do 12 września, aby podtrzymać radość z ćwiczeń i biegania, które przyniósł już Royal Run."-  powiedział książę. 
Wraz z komunikatem opublikowano nagranie, w którym książę wraz z dwójką swoich najmłodszych dzieci wprowadza swoje słowa w czyn i razem biegają w czasie weekendowego wypadu.
kongehuset


Następnego dnia księżna Mary wzięła udział w internetowym briefingu WHO dla ambasad w Danii i stałych misji w regionie europejskim WHO, który był aktualizacją informacji na temat sytuacji pandemicznej. Po spotkaniu księżna wrzuciła do sieci krótkie podsumowanie wraz ze zdjęciem. 
"Dzisiaj jako patron Biura Regionalnego WHO dla Europy uczestniczyłam w odprawie dla ambasadorów z regionu. Tutaj dostałam informacje o statusie dotyczący sytuacji COVID-19, oraz dotyczący szczepień.
To, co przywiozłam ze sobą z odprawy, to mimo, że jeszcze długa droga, jest powód do optymizmu - liczba zakażeń spada w kilku miejscach, ciągle budujemy nową ważną wiedzę.. . i teraz mamy szczepionkę. Czuję siebie i innych wokół mnie, że czuję się teraz słabsza i że nasza cierpliwość jest wystawiana na próbę. Dlatego dobrze słyszeć, że możemy być pełni nadziei - to może dać nam energię do wytrzymania i trzymania się.
Zamiast zrzutu ekranu wybrałam jedno ze swoich zdjęć, aby donieść, że z każdym dniem zmierzamy ku jaśniejszym czasom.
Księżna Mary"

facebook/detdanskekongehus
newmyroyals

4 lutego księżna udostępniła w mediach społecznościowych informację, iż weźmie udział w zbiórce narodowej oraz udzieliła wywiadu, który zostanie wyemitowany w trakcie programu. 
"Zbiórka Danii w tym roku dotyczy pomocy dzieciom kryzysu covidowegp. Niestety jest tak, że często najsłabsi i najbardziej narażeni są najmocniej uderzeni przez kryzysy. A dzieci nie są wyjątkiem... Przeciwnie. 
Niestety na świecie jest dużo dzieci, którym życie zmieniło się z powodu przedłużających się obostrzeń.⁣ Dla wielu z tych dzieci szkoła znaczy więcej niż edukacja, oznacza także ochronę. Dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły, muszą teraz prowadzić życie z większym ryzykiem przemocy, napaści, braku jedzenia, prostytucji, małżeństwa dzieci i ryzyka skończenia w skrajnym ubóstwie. Od wielu lat obserwujemy spadek skrajnego ubóstwa, a teraz niestety po raz pierwszy od 22 lat obserwujemy wzrost.
Teraz te dzieci nie wiedzą co się dzieje, bo ich przyszłość jest niepewna i stoją w niepewnym miejscu. Trudno zaakceptować fakt, że zostają im tylko ich marzenia o jaśniejszej przyszłości. Między innymi o tym rozmawiałem z gospodarzem Markiem Stokholmem niedawno, kiedy nagrywaliśmy wywiad do programu, który będzie można zobaczyć w sobotę."
Księżna Mary


5 lutego księżna Mary świętowała 49. urodziny. Z tej okazji dwór królewski udostępnił nowe zdjęcie księżnej. 
Kongehuset/Stine Heilmann

6 lutego odbyła się kolejna Zbiórka Narodowa. Fundacja królowej Małgorzaty i księcia Henrika oraz fundacja księcia Fryderyka i księżnej Mary zdecydowały się wesprzeć ją dotacją w łącznej kwocie 800 000 DKK.
Zbiórka Narodowa to wspólna coroczna zbiórka pieniędzy na rzecz krajów rozwijających się Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej i jest organizowana we współpracy 12 największych organizacji humanitarnych w Danii i DR. Celem jest zebranie pieniędzy na pomoc ludziom w niektórych najbiedniejszych krajach świata w osiągnięciu celów rozwoju ONZ. Tegoroczna zbiórka powinna pomóc dzieciom w kryzysie covidowym poprzez projekty, które dają dzieciom w najbiedniejszych krajach świata dostęp do czystej wody, nauki i opieki medycznej.
DR1 w trakcie transmisji zbiórki z Viborga prezentował również dwa fragmenty wywiadu z księżna o konsekwencjach, jakie światowa pandemia niesie dla najbardziej narażonych. Wywiad poprowadził Mark Stokholm. Mary opowiedziała o tym jak, jak pandemia jeszcze bardziej utrudniła warunki życia dzieciom w najbiedniejszych krajach świata. Ponadto podkreśliła jak ważne jest trzymanie się nadziei i wiary, że pozytywny rozwój może powrócić mimo kryzysu. Księżna opowiedziała między innymi o swoich doświadczeniach z dziećmi z wielu podróży służbowych, w których była w ostatnich latach. Mary doszła do wniosku, że życie wielu dzieci na świecie zmieniło się z powodu przedłużającego się zamknięcia szkół w wyniku pandemii.
Była wyraźnie poruszona, gdy opowiedziała o swoim spotkaniu z małym chłopcem w Birmie. Mary zapytała go, jakie było jego największe życzenie. - Ołówek, odpowiedział chłopiec, który trafił Mary w samo serce, ponieważ mówi o tym, jak małe rzeczy mogą zrobić ogromną różnicę dla dzieci w mocno dotkniętych częściach świata


11 lutego księżna Mary jako przewodnicząca Mary Fonden rozmawiała z panelem młodzieżowym fundacji o samopoczuciu młodzieży podczas lockdownu.
Fundacja Mary utworzyła panel 10 młodych ludzi w wieku 18-24 lata, w czasie kryzysu covidowego, dzielą się przemyśleniami, doświadczeniami i dobrymi radami, aby walczyć z samotnością w tym czasie. Na wczorajszym spotkaniu cyfrowym młodzież opowiadała o swoich wyzwaniach związanych z utrzymaniem motywacji i ducha oraz o początkowej samotności, która wypełnia ich coraz bardziej. 

"Wczoraj ponownie spotkałam się z naszym panelem młodzieżowym - tym razem cyfrowo - aby porozmawiać o tym, jak się czują podczas drugiego lockdownu. Spotkanie z młodzieżą bardzo mnie poruszyło.
Widać było, że od naszego ostatniego spotkania w październiku, młodzież znalazła się pod znacznie większą presją przez sytuację, w której się znaleźli. A atmosfera na spotkaniu była inna i bardziej ciężka tym razem.
Młodzi ludzie mają coraz trudniej dostrzec koniec tego wszystkiego. Z trudem utrzymują motywację i ducha, a samotność zaczęła wypełniać ich coraz bardziej.
Bez wątpienia mniej optymizmu było tym razem do zauważenia w panelu, ale były małe światełka i wzorowe skupienie na tych, którym najtrudniej.
Część młodych ludzi wspomina między innymi, że dobre, co może z tego wyjść, to to, że w przyszłości możemy mówić otwarcie o samotności.
Bardzo dziękujemy młodzieży z naszego panelu za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i dobrymi radami w Fundacji Mary. Wasze wiadomości przekażemy w najbliższych dniach. Ważne, aby wasze głosy były słyszane."
Księżna Mary

facebook/maryfonden
facebook/maryfonden
facebook/maryfonden

17 lutego para książęca udostępniła krótkie nagranie jak z dziećmi spędza ferie zimowe. 
"Śnieg i lód wprawiły w ruch pomysłowość, a zamarznięte jezioro zamieniło się w lodowisko do hokeja. Po przygotowaniu stał się alternatywnym meczem hokeja na lodzie .... bez łyżew i z kijami oraz starą płaską piłką nożną jako krążek" ⁣
Para książęca


24 lutego księżna Mary po blisko dwumiesięcznej przerwie odbyła osobiste spotkanie. Księżna spotkała się z dyrektorem regionalnym WHO dr Hansem Kluge.
Na spotkaniu Mary otrzymała informacje o statusie dotyczącym walki z COVID-19 w regionie i na całym świecie. Księżna i dr. Kluge omówili również inne wyzwania zdrowotne w regionie i znaczenie zapewnienia, aby nasze systemy ochrony zdrowia były dostosowane do czasu po pandemii.

Mary na to spotkanie wybrała jedwabną bluzkę od Hugo Bossa, na którą zarzuciła marynarkę Sandro. Całość dopełniły ciemne spodnie i torba od Prady.
WHO
WHO
WHO

Później księżna została zauważona na ujeżdżalni, gdzie po treningu rozmawiała z jednym z królewskich koniuszych.

2 komentarze:

  1. Mała pomyłka we fragmencie "Zamiast zrzutu ekranu wybrałam jeden ze swoich zdjęć". A co do wspomnianego zdjęcia - przepiękne ujęcie :D

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga