poniedziałek, 7 lutego 2022

Podsumowanie miesiąca: sierpień 2021

Martin Høien
4 sierpnia opublikowano zdjęcia kolejne księżnej Mary ze Skagen. Mary towarzyszyła jej przyjaciółka Malou Skeel.

Dwa dni później księżna Mary i księżniczka Josephine zostały zauważone na zakupach w Tisvilde niedaleko Pałacu Fredensborg.10 sierpnia książę Christian wprowadził się do akademika Herlufsholm w Nestved. Następnego dnia książę rozpoczął naukę w liceum, natomiast dzień przyjazdu wykorzystał na poznanie nowego otoczenia i przywitanie się z nowymi kolegami z klasy.
W tym wyjątkowym dniu Christianowi towarzyszyli rodzice.
"Herlufsholm School to prywatna szkoła dzienna i internat nad rzeką Suså w Næstved, około 80 kilometrów na południe od Kopenhagi. Herlufsholm została założona w 1565 roku jako szkoła z internatem dla „synów szlachty i innych uczciwych mężów” na miejscu dawnego klasztoru benedyktynów z XII wieku." - wikipedia

Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset
Keld Navntoft, Kongehuset

12 sierpnia przed Amalienborgiem pojawili się wyjątkowi strażnicy. "Dziś jesteśmy wyjątkowo dobrze zaopiekowani" - skomentował książę Fryderyk, który zrobił sobie zdjęcie z dziećmi.

16 sierpnia księżna Mary uczestniczyła w otwarciu Forum Praw Człowieka w ramach Copenhagen 2021. Forum skupiło się na prawach człowieka. miłości i celach zrównoważonego rozwoju ONZ.
Copenhagen 2021 to wspólna nazwa wydarzeń LGBTI+ WorldPride i EuroGames, które odbyły się w Kopenhadze między 12 - 22 sierpnia, a celem Forum Praw Człowieka jest umieszczenie na upowszechnienie praw człowieka i włączenia do osób LGBTI+.
⁣14-letnia laureatka konkursu Ambasady Brytyjskiej „Ambasador na jeden dzień”, Alice Meregalli, wręczyła bukiet kwiatów księżnej. „Ambasador dnia” to konkurs, który zachęca młodzież do stawania się liderami i przedstawicielami zmian przyszłości. Po przybyciu do miasta ONZ Mary została przyjęta przez Podsekretarza Generalnego ONZ i Dyrektora Wykonawczego UNFPA, dr. Natalię Kanem, minister ds. współpracy rozwojowej i minister ds. współpracy nordyckiej Flemminga Møllera Mortensena, dyrektor ds. praw człowieka, Copenhagen 2021, Arona le Févre'a i 1. zastępcę przewodniczącego Biura Folketingu oraz przewodniczącą ponadpartyjnej sieci Folketingu w SRHR Karen Ellemanna.
W związku z Forum Praw Człowieka Mary obserwowała serię debat panelowych z udziałem zarówno działaczy, jak i wysokich rangą przedstawicieli organizacji międzynarodowych. 
W bardzo emocjonalnym fragmencie swojego przemówienia księżna doszła do wniosku, że miłość nadaje sens życiu i że każdy człowiek musi mieć prawo do pielęgnowania miłości⁣
Otwarcie Forum Praw Człowieka zorganizowały wspólnie Fundusz Ludności ONZ (UNFPA) i Copenhagen 2021, zaś księżna jest patronem obu organizacji.

Mary tego dnia wystąpiła w kombinezonie od Ole Yde, do którego dobrała czółenka od Gianvito Rossi, torbę od Prady i biżuterię Dulong i Cartier.

facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
Martin Høien
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
Martin Høien

Później w pałacu Fryderyka VIII księżna przyjęła dyrektor wykonawczą UNFPA Nathalię Karnem i jej 
zespół, aby omówić pracę UNFPA, szczególnie wyzwania, jakie COVID-19 stawia w pracy organizacji globalnie i lokalnie. Rozmowa dotyczyła również tego, że prawa człowieka dotyczą wszystkich ludzi, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, oraz jak ważne jest, aby prawa człowieka były przestrzegane na całym świecie i aby każdy miał prawo być tym, kim jest. 
⁣Na zdjęciu widać oprócz księżnej i Nathalii Karnem również wicedyrektora wykonawczego Ib Petersen, szefa oddziału Mobilizacji Zasobów UNFPA Klausa Simoni-Pedersena, Szefa Biura Nordyckiego UNFPA Pernille Fenger, starszego doradcę ministerstwa spraw zagranicznych Jane Werngreen Rosales i prywatną sekretarz księżnej Christine Pii Hansen. 

facebook/detdanskekongehus

Następnego dnia księżna wzięła udział w międzynarodowej konferencji LGBTI / praw człowieka, która w odbyła się w Øksnehallen, a jej głównym tematem było prawo do bycia sobą.
Mary jako patron wydarzenia wygłosiła przemówienie, a później wysłuchała wystąpień ministra spraw zagranicznych Szwecji Ann Linde oraz przemówienia ministra kultury i równości Norwegii, Abida Raja.
Konferencja Praw Człowieka trwała trzy dni i dotyczyła takich tematach jak edukacja, sztuka, sport, kultura, dobrostan seksualny i zdrowie.

Mary tego dnia postawiła na ciekawą stylizację. ubrała nową bluzkę od Britt Sisseck i różowe spodnie od Phillipa Lima. Całości dopełniły szpilki od Jimmy Choo i torba Max Mara.

 Martin Høien
 Martin Høien

  

Później księżna spotkała się z francuską minister ds. Równości, Różnorodności i Równości Szans Élisabeth Moreno. Spotkanie odbyło się w posiadłości Frederika VIII w Amalienborg.

facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus

Tego dnia opublikowano również filmik i zdjęcia pary książęcej w związku ze zbliżającym się Royal Run.
"Do Royal Run zostały niecałe cztery tygodnie i jak wielu innych jesteśmy w pełnym rozkwicie z przygotowaniami do wyścigu. Nasz syn książę Vincent nakręcił ten krótki film z naszego treningu biegowego w okolicy zamku Fredensborg. Oboje nie możemy się doczekać, aby ponownie doświadczyć wyjątkowej atmosfery Royal Run. Dla mnie wszystko zaczyna się w Sønderborg, gdzie rano pobiegnę jedną milę. Na północ od Aalborga księżna pobiegnie pięć kilometrów, a w Odense przebiegnę drugą milę po południu. Wieczorem spotkamy się w Kopenhadze i we Frederiksbergu, gdzie startuję na dystansie 10 km.⁣" - książę Fryderyk
książę Vincent
książę Vincent

18 sierpnia księżna uczestniczyła w przyjęciu w kopenhaskim ratuszu zorganizowany w związku z trwającym festiwalem Copenhagen 2021. Mary została przyjęta przez burmistrza Kopenhagi Larsa Weissa i organizatora Copenhagen Pride, Larsa Henriksena. Wraz z pozostałymi gośćmi m.in. przedstawicielami duńskiego środowiska LGBTI+, międzynarodowych organizacji i aktywistów oraz polityków i decydentów, księżna została poczęstowana słynnymi naleśnikami ratuszowymi przez burmistrza gminy Kopenhaga Larsa Weissa. Wcześniej odbyła rozmowy między innymi z frontowymi postaciami Pan Sports, Interpride i European Pride Organisers Association.
Słynne naleśniki ratuszowe to specjalność składająca się z cienkich naleśników zwiniętych z kremem pomarańczowym, posmarowanych cienką warstwą dżemu morelowego i posypanych chipsami migdałowymi. Nadziewane naleśniki podawane są na zimno i wykorzystywane podczas oficjalnych przyjęć i uroczystości w ratuszu w Kopenhadze.
Ratuszowe naleśniki wymyślili restaurator Frantz Christensen i jego szef kuchni Phillip Olsen z Langelinie Pavillonen.
Ich przepis został przekazany Ronaldowi Larsenowi około 1938 roku. Następnie był właścicielem Store Kro w Fredensborg, który był dostawcą dla ratusza w Kopenhadze. Ronald Larsen otrzymał przepis pod warunkiem, że pozostanie tajny, a naleśniki będą zarezerwowane na imprezy w kopenhaskim ratuszu lub w innych miejscach goszczonych przez miasto Kopenhaga. A tu możecie znaleźć przepis na ten specjał.

Mary tego wieczora wybrała sukienkę projektu Raquel Diniz.

facebook/detdanskekongehus
Martin Høien
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus

Następnego dnia w Riddersalen w pałacu Frederika VIII w Amalienborgu para książęca przyjęła prezydenta Islandii  Guðni Th. Jóhannessona i jego żonę, Elizę Jean Reid.
⁣Para prezydencka odwiedza Danię z okazji Copenhagen 2021.

facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus

Wydarzenie sportowe EuroGames jest częścią wydarzenia „Copenhagen 2021”. Jako patron księżna odwiedziła 20 sierpnia Bellahøj Hallerne i stadion pływacki, gdzie odbyło się kilka zawodów.
Podczas wizyty Mary obserwowała zarówno piłkę ręczną, jak i wodne polo. Księżna została poinformowana o pracy Pan Sports, która jest integracyjnym stowarzyszeniem sportowym, które stwarza możliwości ekspansji fizycznej i społecznej w sporcie, gdzie równość i społeczność są bardzo ważne.
EuroGames obejmowały zawody w ramach 22 sportów oraz program sportowy powszechny zarówno w Kopenhadze, jak i Malmø przez cały tydzień.
Księżnej towarzyszył dyrektor sportowy EuroGames Ayhan Can, dyrektor Duńskiego Związku Pływackiego Merete Risager i sekretarz generalny Duńskiego Związku Piłki Ręcznej Morten Stig Christensen.

Steen Brogaard, Kongehuset
Steen Brogaard, Kongehuset
Steen Brogaard, Kongehuset
Steen Brogaard, Kongehuset
Steen Brogaard, Kongehuset

22 sierpnia z okazji "Kopenhaga 2021" Fælledparken w Kopenhadze było miejscem spotkania sześciu różnych parad równości.
⁣Ze sceny w tym miejscu, księżna wygłosiła przemówienie na ceremonii zamknięcia „Copenhagen 2021” - wśród mówców znalazła się również premier.Kiedy Mary wyszła na scenę przed tysiącami ludzi w Fælledparken wydarzyło się coś, co nie powinno się zdarzyć, gdy stoisz przy mikrofonie i musisz wygłosić ważne przemówienie - technika zawiodła.
Mikrofon był bezużyteczny, a wiele osób nie mogło usłyszeć słów księżnej. Wielu mogłoby trochę spanikować, ale Mary przyjęła to wszystko spokojnie. Uśmiechnięta czekała na rozwiązanie problemu, a publiczność pokochała sposób, w jaki poradziła sobie z technicznym wyzwaniem.
Po przemówieniu księżna udała się na rozmowy z uczestnikami wydarzenia. Mary chętnie również pozowała do selfie.Lars H. Laursen
Lars H. Laursen
Ulla Munch-Petersen
Lars H. Laursen
Ulla Munch-Petersen
Lars H. Laursen
facebook/detdanskekongehus
Lars H. Laursen
Lars H. Laursen
Lars H. Laursen

Specjalne badania zostały 23 sierpnia uhonorowane podczas ceremonii wręczenia nagród EliteForsk w Ministerstwie Edukacji i Badań Naukowych w Kopenhadze, gdzie księżna Mary wraz z Ministrem Edukacji i badań Jesperem Petersenem wręczyła tegoroczne nagrody EliteForsk.
Nagrody mają na celu uznanie i podnoszenie świadomości na temat najważniejszych badań w Danii, a tegorocznymi laureatami nagród EliteForsk zostali: profesor Eva Boxenbaum, profesor Anders Engberg-Pedersen, profesor Emil Loldrup Fosbøl, profesor G. Emma Clare Solomon Larsen i profesor Signe Normand.
Nagrody rozdawane są corocznie młodszym badaczom, którzy swoimi podstawowymi badaniami przyczyniają się do rozwiązywania globalnych wyzwań. Tegorocznych pięciu odbiorców nagród EliteForsk otrzymało 1,2 miliona korony, z czego 200 000 koron otrzymuje osobistą nagrodę honorową, a 1 milion korony trafia na działalność badawczą.
Podczas ceremonii wręczenia nagród księżniczka koronna wręczyła również 20 studentom stypendium podróżne EliteForsk w wysokości 200 000 koron, które można wykorzystać na długoterminowym pobycie w trakcie studiów w międzynarodowym środowisku badawczym.

facebook/detdanskekongehus
Martin Høien
Martin Høien
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus

Oczekuje się, że budowa stałego połączenia przez cieśninę Bełt Fehmarn będzie generować kilka miejsc pracy każdego roku, a tym samym przyciągnąć do gminy Lolland dużą liczbę międzynarodowych pracowników. Aby wesprzeć rekrutację na wiele nowych miejsc pracy gmina Lolland otworzyła pierwszą w kraju międzynarodową szkołę podstawową
24 sierpnia księżna mogła przeciąć wstęgę do Lolland International School, która jest uważana za jeden z największych projektów rozwojowych Lolland. Językiem codziennym w szkole staje się angielski, a połowa edukacji będzie odbywać się w języku angielskim, natomiast uczniowie szkoły będą jednocześnie nauczani po duńsku oraz o duńskiej kulturze i modelu społecznym.
Lolland International School jest pierwszą międzynarodową szkołą podstawową w Danii i jest skierowana przede wszystkim do dzieci z międzynarodowych rodzin, które przyjeżdżają do Danii do pracy. Szkoła jest bezpłatna na równi z innymi szkołami podstawowymi w kraju.
W związku z ceremonią otwarcia, księżna została poznała wiele dzieci, które w przyszłości będą odbywać codzienną naukę w Lolland International School.
Przemówienia wygłosili zarówno burmistrz, jak i dyrektor szkoły, a orkiestra ze Szkoły Muzycznej Lolland dała fajny mini-koncert. W repertuarze znalazła się interpretacja klasyka Michaela Jacksona „Blame It On the Boogie”, a Mary zaśpiewała do pierwszej zwrotki i refrenu.

Martin Høien, ALLER FOTO OG VIDEO
Martin Høien, ALLER FOTO OG VIDEO
Henrik Hildebrandt
Martin Høien, ALLER FOTO OG VIDEO
Martin Høien, ALLER FOTO OG VIDEO
Martin Høien
Henrik Hildebrandt
Henrik Hildebrandt

Tego dnia odbyła się również ceremonia rozpoczęcia Igrzysk Paraolimpijskich. "Powodzenia wszystkim duńskim sportowcom biorącym udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Jesteśmy z Was dumni i czekamy na śledzenie Was w najbliższych tygodniach." - rodzina książęca⁣

Po południu jako przewodnicząca Mary Fonden księżna uczestniczyła w konferencji 10-lecia Funduszu Kapitału Społecznego. Konferencja odbyła się w GAME Streetmekka w Kopenhadze, a po przybyciu Mary została przyjęta przez Prezesa Zarządu Petera Engberga Jensena i wiodącego partnera Funduszu Kapitału Społecznego Larsa Jannicka Johansena.
⁣Od momentu powstania w 2011 r. Fundusz Kapitału Społecznego pracuje nad opracowaniem i upowszechnianiem rozwiązań inwestycyjnych, które stwarzają nowe możliwości dla osób wrażliwych w społeczeństwie na zasadach zrównoważonych ekonomicznie. Celem jest inwestycja w firmy i organizacje, które rozwiązują problemy społeczne. Do tej pory fundusz współpracował z ponad 160 przedsiębiorcami społecznymi, firmami i organizacjami. Do inwestorów i partnerów należą zarówno wiodące duńskie i międzynarodowe fundusze, jak i inni profesjonalni inwestorzy, a także władze publiczne, organizacje społeczeństwa obywatelskiego i firmy. W jubileuszowej konferencji wzięło udział 280 gości, w tym partnerzy, inwestorzy oraz firmy, w które inwestuje fundusz.
⁣Na jubileuszowej konferencji księżna wygłosiła przemówienie i obserwowała między innymi szereg prezentacji. W przemówieniu Mary pochwaliła Fundusz Kapitału Społecznego za pracę nad tworzeniem nowych rozwiązań problemów społecznych. Mówiła również o tym, jak problemy takie jak samotność można rozwiązać tylko wtedy, gdy współpracujemy między organizacjami i sektorami. 
„Jeżeli mamy ożywić samotność – a musimy – wymaga to współpracy międzysektorowej i myślenia o nowych rozwiązaniach. Właśnie to – myślenie w rozwiązywaniu problemów społecznych na nowe sposoby – jest tego częścią,  Fundusz Kapitału Społecznego był prekursorem", powiedziała księżna , która następnie pochwaliła fundusz za pozyskiwanie do pracy osób słabszych i przyczynianie się do rozwoju firm odpowiedzialnych społecznie.
W tym miejscu podkreśliła znaczenie „każdy ma prawo przynależeć”, a także, że przedsiębiorczość społeczna polega między innymi na „profesjonalizacji dobrej woli, abyśmy razem mogli więcej pomagać i robić więcej”.

Martin Høien
facebook/detdanskekongehus
Martin Høien
facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanskekongehus

1 komentarz:

  1. When you put all Mary's activities like this you see how busy she is and she always look great!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga