sobota, 7 kwietnia 2018

Forum OECD

W środę księżna Mary poleciała do Paryża, gdzie miała odbyć się sesja Światowego Forum OECD. Wieczorem księżna została przyjęta na kolacji przez duńskiego ambasadora przy OECD, Klavsa A. Holma. Zaproszono również australijskiego przedstawiciela.


Następnego dnia z samego rana księżna spotkała się z sekretarzem generalnym OECD Angelem Gurrią. W oficjalnej siedzibie Chatea de la Muette została przywitana przez Pana Gurrię i duńskiego ambasadora Holma. Mary wpisała się do księgi gości, a następnie odbyły się rozmowy dotyczące działań OECD. Kolejnym punktem było oficjalne otwarcie Światowego Forum OECD, które tym razem skupiało się na wzmocnieniu roli kobiet i młodzieży. Na koniec księżna wzięła udział w sesji "Wzmocnienie ekonomiczne młodzieży i kobiet w krajach rozwijających się. Jakie są właściwe decyzje polityczne?", w czasie której wygłosiła przemówienie. Możecie je przeczytać tu.
"Brak równości w skali globalnej oznacza, że;
 • Każdego dnia 39 000 dziewcząt jest zmuszanych do małżeństwa.
 • W 49 krajach wciąż brakuje przepisów chroniących kobiety przed przemocą domową. 
 • Jedynie 23,7% parlamentarzystów na świecie to kobiety, a tylko 8% to liderzy biznesu. 
 • 95% przywódców światowych to mężczyźni.
 • I choć kobiety pracują 2/3 godzin pracy, zarabiają tylko 1/10 światowego dochodu.
Niezależnie od tego, co Międzynarodowy Dzień Kobiet oznacza dla ciebie osobiście, nie możemy zaprzeczyć, że na całym świecie wciąż jest długa droga do przebycia; od zabezpieczania podstawowych praw człowieka dziewczętom i kobietom.
Powtarzałam wielokrotnie, że zgodnie z moim przekonaniem równość jest najważniejszą rzeczą, do której możemy dążyć, aby poprawić nasz świat. Równouprawnienie płci i wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt stworzy jedne z największych szans naszych czasów."

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) ma na celu promowanie celów, które poprawią ekonomiczny i społeczny dobrobyt ludzi na całym świecie.


Księżna wybrała marynarkę od Zary, bluzkę Hugo Bossa, a do tego szpilki Giavinto Rossi i torebkę od Prady. 

 Zdjęcia:kongehuset, twitter,facebook, newmyroya,princessesblog76

5 komentarzy:

 1. Równouprawnienie to bardzo ważny temat.
  Mary wyglądała bardzo profesjonalnie, ale nie lubię butów z jej pierwszej stylizacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe przemówienie. Równouprawnienie i wzmocnienie roli kobiet to ważne kwestie i dobrze, że obecnie zwraca się na nią coraz większą uwagę, między innymi dzięki takim osobom jak księżna Mary

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie podoba mi się pierwsza stylizacja przez spodnie,ale druga jest już idealna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne, klasyczne stylizacje. Z doskonale dobranymi dodatkami. Mi osobiście bardzo podoba się pomysł zestawienia dwukolorowych pantofli z białą bluzką i czarnymi spodniami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odnoszę wrażenie że to już nie jest ta sama Mary co byla, inny wyraz twarzy taki smutny.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga