niedziela, 22 kwietnia 2018

Otwarcie Centrum Kryzysowego dla Kobiet + spotkanie z dyrektor europejskiego WHO

W piątek księżna Mary uczestniczyła w otwarciu nowego Centrum Kryzysowego dla Kobiet założonego przez The Danish Women's Society we współpracy z Fundacją Mary. Nowe centrum to miejsce zamieszkania i poradnia dla kobiet, które są maltretowane. Nowe schronisko skupia się szczególnie na młodych matkach i kobietach w ciąży. Może ono pomieścić 20 kobiet i ich dzieci, co czyni go jednym z największych schronisk w kraju.Tak jak w innych tego typu ośrodkach również w tym dzieci, które tam trafią otrzymają plecak, w którym znajdą m.in. szczoteczkę do zębów, ręcznik, misia. Plecaki w ramach projektu "Plecaki dla dzieci w schroniskach"przygotowuje Fundacja Mary, Fundacja Ole Kirka i LOKK.
"Zbyt wiele kobiet jest narażonych na przemoc ze strony partnera. A zbyt wiele dzieci dorasta w domu z przemocą - kraju i na całym świecie. Przemoc wobec kobiet jest dziś jednym z największych przestępstw przeciwko prawom człowieka, a WHO szacuje, że co trzecia kobieta jest narażona na przemoc fizyczną lub seksualną ze strony partnera na całym świecie. To trudne i smutne statystyki" - tak swoje przemówienie na otwarciu ośrodka rozpoczęła księżna. 


Tego dnia Mary wybrała bluzkę od Stelli McCartney, spódnicę projektu Diana von Furstenberg, a do tego szpilki Giavinto Rossi i kopertówkę Quidam. 


*****


Wcześniej tego dnia księżna odbyła niezapowiedziane spotkanie z dyrektor regionalną WHO, dr Zsuzsanną Jakab. Panie rozmawiały na temat obszarów działań oraz wysiłków organizacji na rzecz poprawy zdrowia i życia oraz dyskutowały na temat przyszłych wspólnych działań. Podczas wizyty księżna obejrzała również wystawę fotograficzną na temat szczepionek i zagrożeń dla ludności wynikające z ich niestosowania. Wystawę przygotowano z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień, który będzie miał miejsce w dniach 23-29 kwietnia.
Warto przypomnieć, że księżna jest patronem Biura Regionalnego WHO dla Europy.

 Zdjęcia: kongehuset, maryfonden dailymail,

1 komentarz:

  1. Fundacja Mary dąży do pełnego wsparcia kobiet i dzieci poddanych przemocy i to jest piękne.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga