czwartek, 19 kwietnia 2018

Otwarcie Festiwalu Nauki i wystawy Miniverset

Księżna Mary jako patron Duńskiego Festiwalu Nauki otworzyła dziś na Uniwersytecie IT w Kopenhadze jego kolejną edycję. Festiwal odbywa się co roku w kwietniu i trwa tydzień. Jest on wspierany przez ministerstwo nauki i szkolnictwa. W ciągu tygodnia organizowanych jest około 700 różnych konferencji i wydarzeń w całym kraju, w których uczestniczy 75 000 osób. Są to wszelakie wykłady, wystawy, debaty czy inne wydarzenia, na których rozpowszechniana jest nauka i wyniki najnowszych badań.
Po przybyciu na miejsce księżna została  powitana przez ministra Sorena Pinda. Następnie wysłuchała wykładu na temat hakerstwa w mediach społecznościowych oraz obejrzała specjalne stanowisko na ten temat, gdzie uczniowie zademonstrowali w jak łatwy sposób na podstawie profilu danej osoby można odgadnąć jej hasło do konta na portalu.


Następnie księżna otworzyła nową ekspozycję "Miniverset" w Centrum Nauki Experimentarium w Hellerup. Wystawa ta jest wystawą edukacyjną skierowaną dla dzieci w wieku 1-5 lat. Składa się ona z 7 różnych części tj. obraz morza, szpital, farma, które łączą zabawę i naukę. 
Po części oficjalnej i spotkaniu z dyrektorem generalnym Kimem Gladstonem Herlevem, Mary obejrzała całą wystawę i włączyła się do zabawy z dziećmi. Księżna była na tyle zaangażowana, że założyła nawet strój kreta.

Mary jako kret
Zdjęcia:kongehuset, twitter,newmyroyal

2 komentarze:

  1. Nie podobają mi się spodnie,ale jasny z granatem dobrze wygląda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hi everyone, it's my first pay a quick visit at this
    web page, and post is really fruitful in support of me, keep up posting these articles.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga