czwartek, 12 kwietnia 2018

Nowe portrety księcia Fryderyka + szczegóły obchodów 50 urodzin następcy tronu

26 maja minie 50 lat od urodzenia księcia Fryderyka, dlatego też już dziś dwór królewski wydał oświadczenie na temat planowanych obchodów tego wydarzenia. Z tej okazji zaplanowano liczne wydarzenia - od biegu w pięciu największych miastach Danii, otwarcia centrum badawczego na Uniwersytecie w Aarhus, a kończąc na uroczystym przyjęciu w Pałacu Christiansborg.
26 maja książę Fryderyk w południe pojawi się na balkonie Pałacu Amalienborg, a towarzyszyć mu będzie żona i czwórka dzieci. Wieczorem królowa wyda oficjalne przyjęcie w Christiansborg dla gości z kraju i zagranicy.

40 urodziny księcia Fryderyka
Jednak już tydzień wcześniej, bo 18 maja książę uruchomi specjalny fundusz swojego imienia i odbędzie się kolacja w Pałacu Fryderyka VIII. 21 maja następca tronu wraz z Duńczykami pobiegnie w Royal Run, który odbędzie się w Aalborg, Aarhus, Esbjerg, Odense i Kopenhadze.

Statek Dannebrog również zostanie wykorzystany w czasie obchodów. Na jego pokładzie 22 maja odbędzie się kolejne przyjęcie, a następnego dnia książę uda się na jego pokładzie do Aarhus, gdzie otworzy nowe centrum na Uniwersytecie w Aarhus, zwane Crown Prince Frederik Center for Public Leadership.

24 maja para księżęca w muzeum narodowym w zamku Frederiksborg odsłoni nowy portret księcia oraz otworzy wystawy „JKW Książę Frederik - Książę Danii” i „Ralph Heimans Portraits”. Całość obchodów zakończy 27 maja koncert "Cała Dania świętuje z księciem" w Royal Arena, w którym będzie uczestniczyć cała rodzina królewska.

Wraz z serią informacji opublikowano również dwa nowe portrety księcia. 

3 komentarze:

 1. Te portrety księcia niezbyt udane na pierwszym trochę przytłacza ilość medali i ozdób na mundurze a ten drugi Fred jakoś nienaturalnie wyszedł
  Jak przeczytałam że rodzina pojawi się na balkonie a wieczorem odbędzie się przyjęcie dla gości z zagranicy aż podskoczylam z radości maj zapowiada się ciekawie ślub Harrego urodziny w Danii ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałam się,że będzie aż tyle atrakcji -kilka przyjęć,wyjście na balkon i królewscy goście. Maj będzie naprawdę szalony:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie, że będzie aż tyle atrakcji. Czekam na nie z zapartym tchem. Jestem ciekawa jakie kreacje na te okazje wybierze Mary i jak wielu będzie królewskich gości.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga