wtorek, 24 kwietnia 2018

Wiadomość księżnej z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła ten tydzień Europejskim Tygodniem Szczepień i podkreśla znaczenie szczepień dla zdrowia i rozwoju na świecie. Jako patron biura regionalnego WHO księżna Mary wystosowała specjalną wiadomość.
"Na całym świecie od ponad 50 lat skromna szczepionka, która wykorzystuje naturalną odpowiedź immunologiczną organizmu na niebezpieczne zakażenia stanowi sedno postępu w zakresie ochrony zdrowia i dobrostanu. Niektóre zabiegi mogą dorównywać wpływowi szczepień na poprawę globalnego zdrowia. Szczepienia stworzyły ogromne możliwości dla globalnego zrównoważonego rozwoju, który byłby nie do pomyślenia bez nich. 
W nadchodzących latach zwiększony zasięg szczepień i nowe szczepionki pozwolą nam stawić czoło jeszcze większej liczbie chorób i rozszerzyć korzyści płynące ze szczepień na wszystkich w Regionie Europejskim WHO. Osiągnięcie tego w przyszłości będzie wymagać nowej polityki, aby osiągnąć dostateczne nowe podejście, aby dobrze i zrozumiale komunikować ryzyko i korzyści szczepień.   
Każdy z nas odgrywa rolę w osiągnięciu zdrowszej przyszłości dla wszystkich. Zapewniając sobie i swoim dzieciom szczepienia, zapobiegamy rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych infekcji oraz poszukując i dzieląc się wiarygodnymi informacjami pomagamy sobie i innym podjąć właściwe decyzje. Powszechne szczepienia to jedyny sposób na wyeliminowanie chorób tj. odra, różyczka, polio i krztusiec. Szczepienia stanowią integralną część stemu poprawy zdrowia i dobrobytu na świecie oraz są podstawowym czynnikiem przyczyniającym się do trwałego rozwoju osobistego, społecznego i globalnego".

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga