środa, 18 kwietnia 2018

Zapowiedź podróży księżnej do USA

3 maja księżna Mary uda się z trzydniową wizytą do Seattle, której celem będzie promocja duńskiej sztuki i kultury w Stanach Zjednoczonych.
Podczas wizyty księżna wraz z innymi przedstawicielami krajów skandynawskich otworzy nowe Nordic Museum w Seattle. Muzeum to prezentuje historię i wpływ kulturowy narodów skandynawskich w USA. Jako gość honorowy, księżna weźmie również udział w inauguracji duńskiej inicjatywy kulturalnej, która w ciągu najbliższych trzech lat ma promować i wspierać kulturę i sztukę w Stanach Zjednoczonych. Budynek zaprojektował norweska firma architektoniczna, Mithun. Natomiast jego budowa trwała od 2012 roku i pochłonęła 45 mln dolarów. 
Ponadto podczas wizyty Mary wygłosi przemówienie podczas debaty na temat równouprawnienia kobiet i ograniczeń ekonomicznych na Washington University. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Międzynarodowym Centrum Badań nad Kobietami (ICRW). Księżna jest częścią Rady Liderów ICRW. 
Mary odwiedzi także Centrum Badań Novo Nordisk, aby dowiedzieć się więcej o wysiłkach firmy w walce z nadwagą coraz większej grupy ludzi. 
Księżnej będzie towarzyszył minister spraw zagranicznych, Anders Samuelsen.


4 komentarze:

 1. Stany Zjednoczone jak zawsze popularnym kierunkiem podróży dla royalsów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze bardziej u Mary. Wydawało mi się,że dopiero tam była z Frederickiem.Chciałoby się,żeby tak do Polski często przyjeżdżali:)

   Usuń
  2. Ostatnim razem Mary i Fryderyk byli w USA w październiku 2016 roku i odwiedzili wtedy Boston i Waszyngton

   Usuń
 2. Ciekawi mnie jak maja sie stosunki mary i fryderyka. Przegladajac ostatnie zdjecia mozna wywioskowac ze bardzo sie oziebily... Kiedys byli swobodni jak victoria i daniel teraz sa bardzie jak kate i william choc po tej parze widac milosc.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga