piątek, 13 kwietnia 2018

Otwarcie wystawy "Transformacja" + spotkanie z Evą Kruse

Wczoraj księżna Mary otworzyła wystawę zdjęć "Transformacja" zorganizowaną przez BORNEfonden. Na wystawie prezentowano fotografie wykonane przez Signe Vilstrup. Fotografka wraz z Plan BØRNEfonden w lutym tego roku udała się do Kibery (największe slamsy w Afryce), gdzie sfotografowała jak żyją młode Kenijki. Każde zdjęcie opowiada inną historię 13 młodych dziewcząt i kobiet, którym przyszło żyć i mieszkać w tak trudnych warunkach.  
"To wspaniała wystawa. I bardzo, bardzo dobre zdjęcia. Ale to historie kobiet stojących za tymi portretami są jeszcze silniejsze. Są to te, które musimy zauważyć, dać głos i pomóc. One zasługują na uwagę, gdyż ich życie jest pełne przemocy, represji i nadużyć" - powiedziała księżna, która była wyraźnie poruszona.
Signe Vilstrup to najwybitniejszy fotograf mody w Danii, pracowała dla magazynów tj. Vogue, Elle i Vanity Fair.


*****


 Przed południem księżna odbyła niezapowiedziane spotkanie z Evą Kruse, dyrektor Global Fashion Agenda. Panie spotkały się, aby porozmawiać o zbliżającym się Copenhagen Fashion Summit, który odbędzie się 15-16 maja. Po raz pierwszy CFS odbyło się w 2009 roku, a obecnie jest to największe na świecie międzynarodowe forum na temat zrównoważonego rozwoju mody. 

Zdjęcia: kongehuset, princessblog76, billetbladet

4 komentarze:

 1. Mary ma bardzo ładną bluzkę.
  To smutne, że nie wszędzie kobiety mogą otwarcie mówić o swoich problemach i spróbować im zaradzić. Mam nadzieję, że będzie się to zmieniać, a księżna Mary może w tym celu wiele zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba (zarówno bluzka jak i to, że Mary zwraca uwagę na takie kwestie)

   Usuń
 2. Dla Mary taka wystawa musiała być poruszająca i ważna do dalszej pracy.
  Zakochałam się od pierwszego wejrzenia w tej bluzce -taka szykowna,lekka,wiosenna.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga