czwartek, 11 kwietnia 2019

70-lecie Home Guard

31 marca królowa Małgorzata i księżna Mary uczestniczyły w uroczystościach z okazji 70 rocznicy utworzenia Home Guard. Z tej okazji odbyła się parada w Nymindegab Camp w Norre Nebel, gdzie mieści się baza Home Guard. W paradzie wzięło udział około 500 żołnierzy Home Guard z całego kraju.
W czasie uroczystości księżnej Mary nadano stopień kapitana. Tytuł księżnej przyznał szef Home Guard, generał dywizji Jens Henning Garly. Nominacja została dokonana na podstawie niedawno ukończonego kursu, który księżna przeszła  na początku marca w Vordingborg Barracks.
Królowa przyznała również odznaczenia żołnierzom-wolontariuszom, którzy są członkami gwardii od momentu jej utworzenia, czyli od 1949 roku.
Home Guard jest ochotniczą organizacja militarną, a 15% ze wszystkich żołnierzy to kobiety. Home Guard jest częścią obrony militarnej i wspiera armię, marynarkę wojenną i siły powietrzne w rozwiązywaniu dużej ilości zadań.
Od 1958 do 1970 roku królowa była aktywnym członkiem Kvindelige Flyverkorps, która od 1961 roku jest częścią Home Guard. Tak więc królowa jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który służył w Home Guard.

 
Zdjęcia: facebook, twitter, newmyroyal, via.ritzau, dailymail

4 komentarze:

 1. Mary nawet w mundurze ładnie wygląda a do jakiego stopnia wojskowego najwyżej może dojść księżna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy księżna jako cywil ma jakieś ograniczenia co do możliwości awansu, ale wyżej niż kapitan są stopnie pułkownika i generała.

   Usuń
 2. Księżna- kapitan brzmi dumnie. W ten sposób Mary kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez teściową.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje Mary awansu. Bardzo podoba mi sie stylizacja Królowej.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga