poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Inauguracja wybiegu dla pand

10 kwietnia królowa Małgorzata i księżna Mary uczestniczyły w otwarciu nowego wybiegu dla pand. 4 kwietnia do Kopenhagi przybyły dwie pandy, Mao Sun i Xing Er, które zostały nowymi mieszkańcami kopenhaskiego zoo.
Nowy wybieg ma powierzchnię 1300 metrów kwadratowych i zaprojektował go znany architekt Bjarke Ingels. Budowa nowego obiektu kosztowała 18,4 mln £. 
Królowa dokonała (nie bez małych problemów) oficjalnego otwarcia wybiegu dla pand, które otrzymała jako prezent w czasie wizyty państwowej w Chinach w 2014 roku. Księżna Mary niedawno została patronem kopenhaskiego zoo, dlatego też towarzyszyła królowej. Warto zaznaczyć, iż mimo tego, że pandy są prezentem kopenhaskie zoo musi co roku płacić za dostarczone pandy oraz zadeklarowało prowadzenie badań wspólnie z Chińskim Stowarzyszeniem Ogrodów Zoologicznych dotyczących ochrony i hodowli pand wielkich.
Po oficjalnej inauguracji królowa i księżna zostały zaproszone na krótką wycieczkę po zoo, aby mogły lepiej przyjrzeć się nowym mieszkańcom zoo. Paniom towarzyszył architekt, który zaprojektował wybieg dla pand.
Co ciekawe pandy zjadają codziennie 40kg bambusa. To oznacza, że co tydzień do zoo będzie dostarczane 700kg bambusa z północnej Jutlandi.

Księżna Mary założyła tego dnia płaszcz od Strenesse, bluzkę od Oscara de la Renty oraz czółenka Jimmy Choo. 

 
Zdjęcia: facebook, twitter, dailymail, newmyroyal

3 komentarze:

 1. Uważam, że królowa Małgorzata i księżna Mary wyglądały pięknie :)
  Strasznie drogi ten nowy wybieg.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do samego projektu jestem nastawiona sceptycznie-za taką kwotę i z dalszymi kosztami utrzymywać pandy,które powinny żyć w swoim naturalnym środowisku...
  Płaszcz nosiła już w grudniu w Estonii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Królowa promienieje. Bardzo podoba mi się kolor płaszcza Mary. Niestety jako pierwsza płaszcz w tym odcieniu wybrała i nosiła Kate.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga