piątek, 19 kwietnia 2019

Urodziny królowej Małgorzaty + więcej

Królowa Małgorzata 16 kwietnia świętowała swoje 79 urodziny. Tradycyjnie w samo południe jubilatka wraz z rodziną pojawiła się na balkonie by pozdrowić wszystkich, którzy przyszli złożyć jej życzenia. Lecz w tym roku nie był to balkon pałacu Amalienborg, lecz Marselisborg. Królowa święta wielkanocne tradycyjnie spędza tam, dlatego też w związku z tym, że święta i urodziny nakładały się postanowiła je obchodzić właśnie w Marselisborg.
W tym roku na balkonie jubilatce towarzyszył książę Fryderyk oraz księżna Mary z dziećmi: księciem Christianem, księżniczką Isabellą, księciem Vincentem i księżniczką Josephine.
Po zaintonowaniu przez królową "hip hip huuuura" oraz odegraniu utworów przez Music Live Corps dzieci zeszły z balkonu, by odebrać kwiaty przyniesione dla królowej.
Całość możecie obejrzeć na nagraniu poniżej.

Księżna Mary miała na sobie sukienkę od Martina Granta oraz płaszcz Theory. Co ciekawe księżniczka Isabella nosiła płaszcz swojej mamy od Massimo Dutti.*****


Wczoraj królowa Małgorzata uczestniczyła w nabożeństwie w katedrze w Aarhus. Królową przyjął kapłan Poul-Henning Bartholin.

*****


7 czerwca książę Joachim będzie obchodził swoje 50 urodziny, lecz już 4 dni wcześniej odbędzie się z tej okazji koncert The Royal Slider w parku Sølyst w Klampenborg na północ od Kopenhagi.
Koncert zostanie zorganizowany z inicjatywy artystów, którzy chcą wystąpić na tym koncercie, a zyski z biletów zostaną przekazane na cele charytatywne. 
Książę powiedział, że jest niesamowicie poruszony tą inicjatywą. "To bardzo, bardzo miły prezent, który bardzo mnie poruszył. Naprawdę... jest bardzo hojny".
Jednym z inicjatorów koncertu jest śpiewak operowy i człowiek stojący za World Ballet, Jens-Christian Wandt, który skomentował całe wydarzenie:  "Książę Joachim zawsze kochał muzykę klasyczną. Jest patronem kilku klasycznych zespołów i słucha z wielkim entuzjazmem zarówno opery, muzyki kameralnej, pieśni chóralnych, jak i duńskich piosenek. Dlatego było oczywiste, aby dać księciu Joachimowi ten prezent urodzinowy i w ten sposób podziękować mu za wielkie zaangażowanie w świat muzyki klasycznej - i ogólnie podziękować mu za wspaniałą pracę, jaką wykonuje jako książę w Danii."
Zdjęcia: dailymail, facebook, twitter, billetbladet, newmyroyal

5 komentarzy:

 1. Zdjęcia z balkonu urocze po cichu liczę na więcej uroczystości z okazji osiemdziesiątki

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjęcia, dzieci są już takie duże :)
  Wszystkiego najlepszego dla Królowej Małgorzaty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe,dlaczego nie było Joachima z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marvelous, what a webpage it is! This website presents useful information to us, keep it up.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło popatrzeć na cała rodzinkę. Dzieci juz takie duże! Mam nadzieję, że za rok będą huczne obchody- z bankietem i tiarami.
  Wszystkiego Dobrego dla Królowej :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga